saatekava
L, 20.12
« Detsember »
ETKNRLP
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
poll
Kuidas peaks riides olema ooperisse minnes? (817)
kindlasti peab olema pidulikult riides
piisab, kui riietus on puhas ja korrektne
publiku riietus pole oluline
Muu variant:


Vaata tulemusi
UUT FOORUMIS
Fantaasia (19.12.2014)
Klassikaraadio saated

Mis pala? (13.12.2014)
Kuulan praegu Klassikaraadiot

Jutujärg (09.12.2014)
Klassikaraadio saated

Da Capo (09.12.2014)
Klassikaraadio saated

Quo vadis? (03.12.2014)
Klassikaraadio saated

pilt
 

Kuulad saadet

Džässmuusika ABG
Modern Jazz Quartet


Jätsu noorus ja varakuldne keskiga. Portreed ja grupivõtted. Tiit Kusnetsi 10-osalise sarja kuuendas saates on vaatluse all Modern Jazz Quartet.26.10.2010
 

Kuula viimaseid saateid:


18.10.2011KuulaWynton Marsalis
Wynton Marsalis (s. 18. oktoober 1961, New Orleans, USA) Trompetist, ansamblijuht, helilooja. Propagandist, agitaator, organiseerija. Ühtede veendumust mööda – džässiilma sarmikamaid ja sõnaosavamaid eestkõnelejaid 1980ndatest aastatest saadik, üliandekas muusik, kes oma loomingulist haaret on järjest mitmekülgsemalt avanud ja üha küpsemalt teostanud. Teiste arvates – isehakanud kentsakas käilakuju, mõõdutundetu traditsionalist ja parandamatu konservatiiv, kes koos oma kitsama kaaskonnaga on võtnud häälekalt otsustada, mis on õige jäts ja mis pole seda mitte. On tõde seegi kord “kusagil vahepeal” ?? Saate autor Tiit Kusnets.
 
11.10.2011KuulaMulatu Astatké
Mulatu Astatké (s. 1943, Jimma, Etioopia) Helilooja, arranžeerija, klahv- ja löökpillimängija, ansamblijuht. Niinimetatud Ethio-jazzi rajaja -- Etioopia traditsioonilise muusika ühendaja afro-ameerikaliku dzässiimprovisatsiooni, funk-rütmide ja bluusiga. Tuntumaid Etioopia muusikuid väljaspool kodumaad viimase poolsajandi kestel. Saate autor Tiit Kusnets.
 
04.10.2011KuulaEdward Vesala
Edward Vesala (17. veebruar 1945 – 4. detsember 1999, Helsingi) Löökpillimängija, helilooja, ansamblijuht. “Edward Vesala oli olulisemaid muusikuid kogu Euroopa džässis ja ta mängis märkimisväärset rolli Euroopale eriomase džässiidentiteedi kujunemises. Vesala oli hinnatud kui suurepärane improvisaator ja löökpillimängija, isikupärane helilooja ja arranžeerija. Tema ansambel Sound & Fury oli oma aja parimaid bände”, kirjutas briti ajaleht The Scotsman järelehüüdes suurele soomlasele 1999. aasta detsembrikuus. Saate autor Tiit Kusnets.
 
27.09.2011KuulaTomasz Stanko
Tomasz Stanko (s. 11. juuli 1942, Rzeszów, Poola). Trompetist, helilooja, improvisaator, ansamblijuht. “Minu muusikat on kirjeldatud kui isemoodi segu lüürilisusest ja hullusest, ja minu meelest on see päris tabav iseloomustus, sest mõlemaid elemente on mu loomingus tõesti väga tugevalt tunda”, on möönnud Tomasz Stanko, Poolamaa ja kogu Euroopa üks tunnustatumaid jätsumehi 20. ja 21. sajandil. Saate autor Tiit Lusnets.
 
20.09.2011KuulaJohn Coltrane
John Coltrane (23. september 1926, Hamlet, Põhja-Carolina – 17. juuli 1967, Huntington, New York). Tenor- ja sopransaksofonist. Ansamblijuht, helilooja. Populaarseim ja mõjukaim džässmuusik 1960ndatel aastatel; džässiloo suuremaid novaatoreid ja vastuolulisemaid suurkujusid; üks kahtlemata imetletumaid, jäljendatumaid ja – seda sageli sõna otseseski mõttes – jumaldatumaid saksofoniste läbi aegade. Autor Tiit Kusnets.
 
13.09.2011KuulaThelonious Monk
Thelonious Monk (10. oktoober, 1917, Rocky Mount, Põhja-Carolina – 17. veebruar 1982, Edgewood, New Jersey) Helilooja ja pianist. Kas neid kahte tema puhul üleüldse lahutada saabki? Kas 20. sajandi teise poole džäss kõlanuks karva või teise võrra teisiti, kui Monk mänginuks mõnda muud pilli? Ega tea! Monk oli mees, kes ei mahtunud kivile. Ühele-ainsale postamendile igatahes mitte. Džässilugu nimetab teda lugupidavalt bebopi loojate seas, reserveerib talle nüüdseks juba üsna üksmeelselt “ühe väljaspaistvaima ja originaalseima džässihelilooja” aupaiste ja -samba. Sallides muidugi meelsasti sedagi, kui selle samba teisele küljele lisatakse laiend “Ameerika olulisemaid heliloojaid läbi aegade”. Monki äärmiselt isikupärane klaverimängukunst aga on erinevail kümnendeil pälvinud hoopis vastakamaid hinnanguid. Aga igasugu agasid, vastuoksusi ja viltumõistmisi, sunnitud pause ja vabatahtlikke vaikimisi, vääritivaatamisi ja unustamisi on täis Monki kogu muusikutee. Autor Tiit Kusnets.
 
06.09.2011KuulaDizzy Gillespie
Dizzy Gillespie (21. oktoober 1917, Cheraw, Lõuna-Carolina – 6. jaanuar 1993, Englewood, New Jersey) Trompetist, helilooja, orkestreerija. Novaator, õpetaja, organiseerija. Mr. Bebop! Saate autor Tiit Kusnets.
 
30.08.2011KuulaElla Fitzgerald
Saatesari džässmuusika ajaloost. Jätsu noorus ja varakuldne keskiga; portreed ja grupivõtted. Ella Fitzgerald (25. aprill 1917, Newport News, Virginia - 15. juuni 1996, Beverly Hills, California). Vaevalt on 20. sajandi džässitippude seas teist laulja(nna)t, kelle andunud austajate hulgast leiaksime Marilyn Monroe, Charlie Parkeri ja Dietrich Fischer-Diskau. Saate autor Tiit Kusnets.
 
23.08.2011KuulaCharlie Christian
Kitarrist Charlie Christian (29. juuli 1916, Texas - 2. märts 1942, New York). Üks moodsa džässi rajajaist. Ühenduslüli svingi kõrgaja ja bebopi esimeste ilmingute vahel. Esimene jätskitarrist, kes süvitsi aru sai, et elektrikitarr on põhimõtteliselt midagi muud, midagi hoopis enamat kui lihtsalt elektriliselt võimendatud akustiline pill. Ja seda arusaamist mitut pidi ära kasutada oskas. Kitarri kui sooloinstrumendi väljendusvõimaluste avardamiseks eelkõige. Olles ise improvisaatorina inspireeritud valdavalt puhkpillimängijaist ja pianistidest, jättis Christian üsna üürikese ajavahemiku vältel, peaasjalikult 1939-1941 «svingikuninga» Benny Goodmani ansambleis ja orkestreis kaasa tehes, endast maha helijäljed, mis on hiljem mõjutanud mitut põlvkonda džässkitarriste ja -heliloojaid. Bill Friselli sõnutsi: «Ei usu, et hilisemate kitarristide seas oleks ainsatki, keda Charlie Christiani loodu poleks puudutanud, teadvustame me siis seda või mitte.» John Scofield: «Tema mängitu on praegugi inspireeriv, kõlab värskelt, harmoonia ja rütmika poolest kaasaegselt». Saate autor Tiit Kusnets.
 
16.08.2011KuulaJelly Roll Morton.
Tiit Kusnetsi saatesari džässmuusika ajaloost. Jätsu noorus ja varakuldne keskiga; portreed ja grupivõtted. Jelly Roll Morton (20. oktoober 1890, New Orleans - 10. juuli 1941, Los Angeles) - klaverimängija, komponist, ansamblijuht. Džässiloo esimese suure helilooja, nagu teda nüüdisajal valdavalt tunnustatakse, kirev teismeiga ja noorem mehepõlv möödusid New Orleansi kurikuulsas Storyville`i linnajaos ning pärastpoole pidi Mississippit, Alabamat, Louisianat ja Floridat ringi rännates. Morton mängis - raha eest ja raha peale - piljardit ja klaverit ja kõikvõimalikke õnnemänge, veiderdas minstreli-šõudes, oli kelm ja kupeldaja, väidetavasti pidas sekka veel rätsepaametitki. Mortoni pianisti- ja komponistikäekirjas olid selgesti märgatavad bluusi, rägtaimi ja spirituaalide mõju, samuti iseäralikud «hispaanialikud jooned», ent tema vormi- ja harmooniatunnetus, isikupärane meloodiakujundus ja improvisaatorianne vormisid sellest segust tõepoolest uut muusikat. Seda, mida oli just hakatud džässiks nimetama.
 
 
Kuula vanemaid saateid


Võimalikud probleemid ja mida nende korral teha?


Playerit ei kuvata (selle asemel valge või must kast):

* Kõige tavalisem on olukord, kus javascripti failid(mida kasutatakse flowplayeri laadimiseks) on veebilehitseja poolt salvestatud puhvrisse ning seetõttu kasutatakse veebilehitsejas vana javascripti funktsioone flowplayeri laadimiseks. Lahenduseks on ctrl+f5, mis peaks tühjendama veebilehitseja puhvri.
* Proovida avada sama leht mõne teise veebilehitsejaga ja korrata protseduuri. (Näiteks google chrome on üks agressiivsemaid andmete puhverdajaid ning alati ei aita ctrl+f5 ka esimesel korral).
* Proovida laadida player siit ja kui ei ilmu vasakusse ülesse serva playeri riba, siis refresh või vajutada korraga ctrl+f5 - kui aitab, siis see on ühekordne tegevus.
* Tühjenda oma arvuti kettal interneti puhver (cache)

Player on rohelist värvi:

* Probleem on puhtalt flashi poolne ja seda meie otseselt lahendada ei saa. Tuleks sulgeda brauser ja uuesti avada ning võimalusel flash playerit uuendada. Täpsemad juhised leiab siit: http://www.labnol.org/software/green-video-in-flash-player/19248/

Kui eelpool nimetatud sammud ei aita, siis palun saata kiri selle kohta aadressile: viga@err.ee, kindlasti peaks olema kirjas:

1) Link konkreetsele näitele
2) Milliste veebilehitsejatega ei tööta (Juhul kui ühegagi ei tööta, piisab märkmest, et mitte ühegagi)
3) Arvuti operatsioonisüsteem: Windows XP/7/8, Linux, OS X vms.

Viimased 3 punkti on väga olulised, et saaksime vead võimalikult kiiresti leida ja parandada.


Järelkuulatavad saated on aac või mp3 formaadis.
Kuulamiseks peab arvutisse paigaldama Adobe Flash Playeri ja
sirvijas lubama flashi laadimine.