AvalehtAvaleht :: FestivalFestival :: UudisedUudised :: MuusikaeluMuusikaelu :: Galeriid-VideoVaata :: KuulaKuula :: KontaktKontakt
Sari Klassikaraadio tuleb külla noorte muusikute ja noore publikuga 2012. aasta mais. Otsekui avamäng järgmisele festivalile.


Ülevaade Riia ooperifestivalist Mirje Mändlalt, festivali kontseptsiooni tutvustab Dace Bula Riia ooperist, Multimeediaooperist "Kara Daba" kõnelevad Läti Raadio koori laulja Inga Žilinska, dirigent Kaspars Putninš.

Klassikaraadio toimetajad käisid Viljandis Pärismusmuusika Aidas uurimas, kuidas seal 2013. aastal korraldada muusikakoolide festivali kontserte.


Noored muusikud

Muusikakoolide festival Eestis ja Lätis

Radio Classics keskne sündmus on Muusikakoolide festival, mille kahest kontserdist üks toimub Lätis (jaanuaris 2013, kuupäev täpsustamisel) ja teine Eestis (Viljandi Pärimusmuusika Aidas 16. veebruaril 2013). Kontserdid salvestatakse ja antakse hiljem eetrisse nii Läti kui Eesti Klassikaraadios.

Mõlemal kontserdil esineb 10 noort muusikut Eestist ja 10 Lätist ning kuna esinejad ja repertuaar on mõlemal korral erinevad, siis kaasab programm 20 noort muusikut Eestist ja teist samapalju Lätist. Kontsertidel esinevad muusikud valib Klassikaraadio toimetus välja lindistuste põhjal, valiku langetamisel peetakse silmas üldist kontserdikava ja võimalikult huvitava raadiosaate kujundamist.
ESTLAT (projekti Radio Classics rahastaja) on Eesti – Läti programm ja toetab projekte, mis edendavad piirialade (Kurzeme, Vidzeme, Riia ja Pierīga regioonid Lätis ning Hiiu, Jõgeva, Lääne, Põlva, Pärnu, Saare, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakonnad Eestis) omavahelist koostööd.

  • Iga muusikakool võib pakkuda kuni 2 kandidaati.
  • Vanusegruppe on kaks: 9-15 eluaastat ja 16-19 eluaastat (õpilase vanus seisuga 16. veebruar 2013). Esituskoosseisus võib olla kuni 6 inimest.
  • Instrumentide valik on vaba. Läti Raadio poolt korraldataval kontserdil on võimalik kasutada kahte klaverit, Eesti kontserdil on ühe klaveri kasutamise võimalus.
  • Repertuaar on klassikaline muusika, folkmuusika või džässmuusika.
  • Festivalikontserdil esinemise ajalimiit: 3 (kolm) kuni 5 (viis) minutit.
  • Lindistuse saatmise tähtaeg on 10. november 2012 (arvestatakse ka 10. novembri postitempliga saabunud linte). Lindistuse pikkus kuni 5 minutit.
  • Lindistused palume saata aadressil: Klassikaraadio, Kreutzwaldi 14, Tallinn või soovi korral elektooniliselt: margely.rookaar@err.ee.
  • Lindistuse juurde palume infot esineja vanuse ja õpijärgu kohta (mitmes klass/kursus, kes on eriala õpetaja) ja nii muusikakooli, õpetaja kui ka õpilase kontaktandmed.
  • Lindivooru põhjal valitakse korraga välja 20 noort muusikut, 10 Läti ja 10 Eesti kontserdil esinejat. Lindistuste vooru tulemustest informeeritakse osalejaid kirjalikult hiljemalt 20. novembriks 2012.


.