.


muusikas olemise lugu

in English

Biograafia
Teosed
Press
Muusika  
Kontakt

 

Eesti Muusika Infokeskuse lehekülg
................
Info Pärnu Linnaorkestri leheküljel 

Ma tahaks olla nagu jõgi, kogu aeg voolata, midagi kaasa võtta ja jõuda uutele kallastele, ja lõpuks merre.
...........

Tõnu Kõrvits (1969) lõpetas 1994. aastal Eesti Muusikaakadeemias Raimo Kangro kompositsiooniklassi, jätkas 1994-1999 õpinguid magistrantuuris professor Jaan Räätsa juhendamisel. Osalenud noorte arranžeerijate meistrikursustel Hilversumis (Holland, 1997)  Metropole Orchestra'ga ja dirigent Vince Mendozaga ning Stephen Montague kompositsiooni-meistriklassis Gdanskis (Poola, 1998). Tema teoseid on esitatud rahvusvahelistel festivalidel Kopenhaagenis (ArtGenda, 1996), Katowices (1998), Lockenhausis (1999, «Sinule, öö sõnumitooja» oli festivali tellimus), Usedomis (1999), Montrealis (World Saxophone Music, 2000), Krasnojarskis (Eesti Kultuuri Festival, 2001), Moskvas (Music of Friends, 2002).
Viimaste aastate olulisemad teosed on «Irdunud sild» saksofonikvartetile ja kammerorkestrile (1998), «Kauem kui tuhat suve» flöödile ja kammerorkestrile (2000), «Allikas» altsaksofonile ja vibrafonile (2000), «Metsalill» oboele ja klaverile (2002) ning «Thulema laulud» flöödile ja klaverile (2002), «Armastuse märk» (2002) ja «Eldorado» (2003) sümfooniaorkestrile .
Tõnu Kõrvits on Heino Elleri nimelise muusikapreemia laureaat (2001) ja  pälvinud teose «Armastuse märk» eest Vabariigi Presidendi Noore Kultuuritegelase Preemia (2002).
Tänavu saavutas Kõrvitsa teos «Eldorado» III preemia Lepo Sumera nimelisel loomingukonkursil Tallinnas.
Tõnu Kõrvits on Eesti Muusikaakadeemias kompositsiooni ja orkestratsiooni õppejõud ning hooajal 2003/4 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri resideeriv helilooja.

Tõnu Kõrvits on tuntud ka kui levimuusika arranžeerija ja orkestreerija. Muuhulgas on ta arranžeerinud Tõnis Mägi kontsertturnee
«Jäljed» laulud, «Rujaleidja» kontserdi, 2002 aastal toimunud Koolinoorte Laulu- ja tantsupeol esiettekandele tulnud Andrew Lloyd Webberi laulu «Keegi pole üksi päikese all».  Arranžeerijana oli ta ka kaasatud 2002 Tallinnas toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse programmis.
Tõnu Kõrvits on palju kirjutanud ka muusikat nuku- ja joonisfilmidele. Tuntuim neist on Priit Tenderi «Vioola», mis on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu.
Aastal 1998 kõlas tema kujundusmuusika Lissabonis EXPO maailmanäituse Eesti paviljonis.

 

Teos «The Sign of Love» (Armastuse märk) osaleb Rahvusvahelisel Heliloojate Rostrumil 2003 Viinis.

 

.............................................................

«Uudishimu kuulub minu jaoks esimese viie helilooja töö tingimuse hulka. Uudishimu paneb esitama väga palju küsimusi ja kui on küsimusi, peab olema ka vastuseid - ja neid vastuseid on ju palju rohkem ja see paneb sind tegema valikut.»
(Tõnu Kõrvits, «Sirp» 2003)

.........................

Kõrvitsa puhul paneb kuulama kõlatämbrite leidlikkus ja professionaalsus, ainuomase impressionistliku kallakuga helikeel, hea vorm ja meeldiv kõlapilt.
(Heili Vaus-Tamm, Eesti Päevaleht 2003)

.........................

 

Eesti Raadio | Klassikaraadio | Muusikud |