.


sõnad ei ole ainult sõnad

in English

Biograafia
Teosed
Press
Muusika  
Kontakt

tuleb näha märke, osata neid lugeda
..........

..Press:

1

.1 | 2 |

Tõnu Kõrvits on kolmandat põlve muusik. Tema vanaisa Harri Kõrvits oli laia haardega muusikategelane ja helilooja, raadios muusikajuht. Isa Tõnis Kõrvits on orkestri ja ansamblidirigent, arranžeerija. Tõnu kolm onu on mänginud erinevates ansamblites. Dünastia noorim muusik ütleb, et päritolu pole teda ei seganud ega aidanud, sest iga mees peab ise enda eest väljas olema.

Persona Grata: Tõnu Kõrvits
Tiia Teder, Teater Muusika Kino (loe teksti siit )


«Mulle Coelho raamatud väga meeldivad. Tema väljendusviis on suhteliselt lihtne ja arusaadav ja tegelikult leiab igaüks sealt midagi enda jaoks. Ka tema räägib märkidest - tuleb näha märke, osata neid lugeda ja käituda vastavalt sellele. Minu meelest on see väga oluline.»

Tõnu Kõrvits: lihtsat teed ei ole
Mirje Mändla, Sirp


Muusikaliselt oli põnevaim eesti muusika päevade kava, üheks tipuks Tõnu Kõrvitsa «Armastuse märk».

Klassika-aasta 2002: kutsuv, aga petlik...
Evi Arujärv, Postimees


Tõnu Kõrvitsa lugu «Eldorado» sisaldas ihalust kadunud ilu järele ja helimaalingu-armastust. Kõrvits on ideaalmaailmade looja-jäljendaja-mängija. Ideaalmaailmade looja tühjendab kujutlusruumi ja täidab oma unelmatega, loob reaalsuse kõrvale pelgupaiga.
Kõrvits oskab luua ilmekaid kujundeid, meeleolukaid atmosfääre. «Eldorado» helikeel oli nii piltlik, et seda kuulates nägi kui filmi, mil sisuks Poe' luuletus: ratsanik eksleb päikses ja vihmas, vananeb, väsib, küsib teed ja kaob kuumägede taha varjuorgu. Teose kohatises idamaises meloodikas ja orkestri täiskõlas oli vihjeid - ei tea kas tahtlikke või tahtmatuid - Rimski-Korsakovi «Seherezadest».

Võrdlus, vastandumine
Ia Remmel, Sirp


...poeetiline, klassikaliselt ilumeelne, idamaiste käänakutega. Ravel ja Debussy imetlevad, kuidas madu vaasist välja lookleb. Ja orkestrit Tõnu kui kogenud arranžeerija valdab.

Umbtee, pool-non-grata ja Miss Lepo 2003
Anneli Remme, Eesti Ekspress


Kõrvitsa puhul paneb kuulama kõlatämbrite leidlikkus ja professionaalsus, ainuomase impressionistliku kallakuga helikeel, hea vorm ja meeldiv kõlapilt. Kõrvits ei muutu tüütuks - ta oskab oma helitööde vormi ehitada.

Kammermuusika noodas napid kalad
Heili Vaus-Tamm, Eesti Päevaleht


Ma ise ei tulnudki muusika juurde väga suure innuga, kui Nõmme muusikakoolis käisin, olin üsna lohe. Kui olin jätnud õppimata, siis valetasin, et noodid jäid koju. Kahjuks on muusikakool kodust vaid paarisaja meetri kaugusel. Õpetaja saatis koju nootide järgi ja nii jäin vahele. Sügavam huvi muusika vastu tuli muusikakeskkooli päevil, seal oli hoopis teine atmosfäär ja selle kooliga on mul seotud väga armsad mälestused.

Tõnu Kõrvits: Nõmme on lõõgastav 
Tallinn


Kõrvitsa (s. 1969) muusikat on iseloomustanud romantiline hingestatus ja kõlavärviotsingud, viimase aja teostes on kõla peenstruktuuride õrna dramaturgiat: ta ei tõmba raevukaid piirjooni, muusika koosneb justkui filigraansetest hingestatud melismidest, mis ripuvad hapras eleegilises õhustikus.

Eesti uus muusika «NYYDil»
Liina Fjuk, Sirp


Leebelt neoimpressionistliku helilooja ja ka stiilse popmuusika arranžeerijana tuntud Tõnu Kõrvits (34) kirjutas oma teose Edgar Allan Poe poeemile müstilise maa Eldorado otsimisest.

Heliloojad võistlevad Sumera auks
Heili Vaus-Tamm, Eesti Päevaleht


1 | 2 |

Teos «The Sign of Love» (Armastuse märk) osaleb Rahvusvahelisel Heliloojate Rostrumil 2003 Viinis.

 

 

 

Kõrvitsa puhul paneb kuulama kõlatämbrite leidlikkus ja professionaalsus, ainuomase impressionistliku kallakuga helikeel, hea vorm ja meeldiv kõlapilt. Kõrvits ei muutu tüütuks - ta oskab oma helitööde vormi ehitada..
(Eesti Päevaleht)

 

.........................

Selle plaadi nimilugu «Sea and Moon» on iseenesest lühike teos, kuid meeldejääv ning põgus muusikalis-poeetiline visioon. Helipilt Kuust ja merest, tegelikult ehk luulest ja muusikast..
(Sirp)

 

.........................

Muusikaliselt oli põnevaim eesti muusika päevade kava, üheks tipuks Tõnu Kõrvitsa «Armastuse märk».
(Postimees)

 

.........................

 

 

 

Eesti Raadio | Klassikaraadio | Muusikud |