.


muusikas olemise lugu

in English

Biograafia
Teosed
Press
Muusika
KontaktArhitektoonika
asemel on
esiplaanil
hingamine.
...........

Märt-Matis Lill (1975) õppis kompositsiooni Tallinna Muusikakeskkoolis Lepo Sumera juures ning 1994-1999 Eesti Muusikaakadeemias Eino Tambergi ja Lepo Sumera juures. Praegu õpib Sibeliuse Akadeemias magistrantuuris Veli-Matti Puumala juhendamisel.
Lill on end täiendanud Louis Andriesseni, Michael Jarrelli, Luca Francesconi ja Magnus Lindbergi meistrikursustel. 2000. a. suvel osales ta stipendiaadina IRCAM-i suvekursustel Helsingis. 2003. aasta suvel on ta valitud stipendiaadina osalema Centre Acanthes'i suvekursustel Avignonis.
Lisaks kontserdimuusikale on Lill kirjutanud ka näitusemuusikat ja filmimuusikat. Viimastest on märkimisväärset rahvusvahelist edu pälvinud Priit Tenderi animafilmid «Mont Blanc» ja «Rebasenaine».
Heliloomingu kõrval tegeleb Lill aktiivselt ka humanitaarteadustega (japanoloogia-sinoloogia, filosoofia), mida on aastast 1997 õppinud Helsingi Ülikoolis. Ta on kirjutanud arvustusi, artikleid ja esseesid eesti lehtedele ja ajakirjadele. Lill on Pärnu Nüüdismuusika Päevade kunstiline juht ning aastast 2003 Eesti Arnold Schönbergi Ühingu esimees.

 

Märt-Matis Lille teos «The River Of Heaven» osaleb Rahvusvahelisel Heliloojate Rostrumil 2003 Viinis alla 30-aastaste heliloojate kategoorias.

 

.............................................................

«Lille muusika eripäraks on tema fokusseerimata, lõdvaks lastud
ajakäsitlus - otsekui laineline, ahelataoline kulgemine. Arhitektoonika asemel on esiplaanil hingamine: fraas ei esitle mingit järgmist elufaasi või uut toonust, vaid mõjub kui merelaine maabumine rannal.»
(Evi Arujärv, «Muusika» nr. 5 2003)

.........................


Kaader Priit Tenderi joonisfilmist
«Mont Blanc», millele Märt-Matis Lill
tegi muusika.

.........................

 

Eesti Raadio | Klassikaraadio | Muusikud |