.


muusikad

in English

Biograafia
Teosed
Press
Muusika
Kontakt

 

Tema muusikas
on eripärast õrnust.
...........

...Tähtsamad teosed:

 

 

Märt-Matis Lille teos «The River Of Heaven» osales Rahvusvahelisel Heliloojate Rostrumil 2003 Viinis alla 30-aastaste heliloojate kategoorias.

...................................................

Taeva jõgi on Kaug-Ida kultuuride traditsiooniline nimetus läänes «Piima teena» (ja Eestis Linnuteena) tuntud tähistaeva teljele. See kujund on mind juba kaua kütkestanud: mind paelub selles sisalduv tugev dünaamiline alge, mis justkui laiendab või täiendab linnutee suhteliselt staatilist, püsivat olemust. Sealjuures on «Taeva jõgi» erakordselt poeetiline kujund. Kujundi poeesia ning see staatilisuse ja dünaamilisuse eripärane suhe, püsivate pidepunktide läbi esitatud voolamise idee olidki minule peamiseks tõukejõuks antud loo kirjutamisel.
Struktuuri tasandil oli mulle lähtekohaks üks Põhja-Eesti rahvalaul - või täpsemalt selle rahvalaulu üks osa, mis sarnaselt «taeva jõe» kujundiga on mind juba pikka aega paelunud. Ma olen seda juppi ka varem strukturaalse algena kasutanud. Ja huvitaval kombel ei näi see neljanoodiline kujund sugugi ammenduvat. Pigem vastupidi: selles avanevad üha uued tasandid ja edasiarenemisvõimalused.

 

Eesti Raadio | Klassikaraadio | Muusikud |