.


..tšellist

in English

Biograafia
Press
Muusika
Kontakt

Helena Tulve

Ta on esinenud solisti ja kammer-
muusikuna paljudes Euroopa maades.
..................

Biograafia:

 

.

Marius Järvi (1981) alustas tšellomänguga nelja-aastaselt. 1987. aastal astus Tallinna Muusikakeskkooli Laine Leichteri tšelloklassi ja 1995. aastal jätkas õpinguid Lahtis Päijät-Häme konservatooriumis Jouko Paavola juhendamisel.
2000 astus Helsingis Sibeliuse Akadeemiasse, kus ta õpib professor Martti Rousi, 2004. aastast aga Timo Hanhineni ja Jan-Erik Gustafssoni käe all.
On pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel. 1990. aastal saavutas IV koha rahvusvahelisel noorte tšellistide konkursil Tšehhoslovakkias (Usti nad Orlic’is), 1995. aastal I koha vabariiklikul noorte keelpilli-mängijate konkursil ning 2002. aastal peaauhinna Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil “Con Brio”. On korduvalt osa võtnud maailma ühest suuremast tšellofestivalist Kronbergis Saksamaal ning täiendanud end mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassides: Helmerson, Geringas, Tšaikovskaja, Hoffmann, Ylönen, Kiiski, Noras, Thedeen jt.
Ta on esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa maades. Lisaks Eestile veel Saksamaa, Belgia, Hispaania, Portugal, Rootsi, Tšehhi, Soome jt). On teinud kaasa ka mitmetel plaadistustel, sealhulgas solistina plaatidel “Romanssi merellä” – Oskar Merikanto (2000), “Urkutaikuri” (2001), “Tuijotin tulehen” – Toivo Kuula (2002), “Ave Maria” (2002).
Sügisel 2000 ilmus Marius Järvi esimene sooloplaat “Via” koostöös maailmanimega organisti Kalevi Kiviniemiga. Valmimas on nende teine heliplaat.

 

Noorte interpreetide konkursi Con Brio võitja (2002) soleeris ERSO ees Klassikaraadio sünnipäevakontserdil ja teeb 2004. aasta mais koos venna Mihkli ja õe Miinaga Klassikaraadiot tutvustava kontsertreisi Lõuna-Eestis

........................................

Tšellist Marius Järvi on tõsine, kauni tooniga, muusikalisi väärtusi sügavalt tajuv mängija.

Leelo Kõlar, Sirp

 

 

Eesti Raadio | Klassikaraadio | Muusikud |