Varsti eetris

foto
Eesti Klassikaplaat. Kalle Randalu. Mozart (Melodija, 1985)
Homme 19.01.2018

Pianist Kalle Randalu soleerib Melodija 1985. aastal ilmunud vinüülplaadil W. A. Mozarti Klaverikontserdis nr. 25 C-duur KV 503. Leningradi vana- ja kaasaegse muusika kammerorkestrit juhatab dirigent Eduard Serov.

foto
Eesti Klassikaplaat. Tõnu Kõrvits "Lageda laulud" (Ondine, 2017)
26.01.2018
Helilooja Tõnu Kõrvitsa autoriplaat ‟Moorland Elegies” (‟Lageda laulud”) ilmus 2017. aasta aprillikuus plaadifirma Ondine märgi all. Albumil esineb Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester, dirigeerib Risto Joost.

16. märtsist 13. aprillini 2015 toimus suur küsitlus

Eesmärk oli selgitada parim eesti klassikaplaat.

Aluseks oli Eesti Rahvusraamatukogu muusikakogu põhjal koostatud nimekiri plaatidest ja kassettidest, mis on ilmunud enam kui saja aasta vältel.

Siin on ülevaade Eesti salvestatud muusikakultuuri ajaloost. Praktiliselt kogu helilooming ja esitused, millel on sisulist kaalu, on aja jooksul jäädvustatud, pakendatud ja kuulajatele helikandjatel kättesaadavaks tehtud. Siin on ka hulk selliseid plaate ja muusikat, mille järgi Eestit teatakse laia ilma peal.

Kõik muusikahuvilised olid oodatud kaasa lööma ja teada andma oma lemmikplaatidest. Et aidata neid meelde tuletada, saatis Klassikaraadio enne küsitlust eetrisse 80 tundi eesti heliplaatide tutvustusi. Paljusid neist on võimalik sellel leheküljel uuesti kuulata.

Küsitluse tulemustega ja plaatide nimekijaga saate tutvuda siin:

Tiia Teder, Klassikaraadio peatoimetaja

 

Leia meid Facebookist