photo

Klassikaraadio toimetus

Klassikaraadiost

Muusika ühendab inimesi. Klassikaraadio on üle 20 aasta olnud Eesti suurim kontserdisaal, kus kuulajad ei pea tundma muret, et nad vales kohas plaksutavad. Ööpäevaringselt saab Klassikaraadiost kuulata mitmesugust väärtmuusikat barokist džässini, etnomuusikast nüüdishelikunstini, sekka uudiseid ja kultuurisaateid. Oluline osa kavast on elava muusika vahendamine – otseülekanded kontserdisaalidest Eestist ja kaugemalt – Euroopast, Ameerikast.

Meie kultuurisaated kõnetavad kuulajaid paljudel teemadel. Eriline tähelepanu on traditsioonidel, olemise kunstil ja püsiväärtustel. Püüame olla teejuhiks eesti kultuurisündmuste tänasel ja homsel päeval.

Klassikaraadio tahab olla kuulajale hea kaaslane, anda uusi teadmisi ja vaatenurki, lisada argipäeva veidigi ülendust, täita üksindushetki ja suurendada inimeste ühtekuuluvustunnet.

Klassikaraadio toimetust ja kuulajaid seob muusikaarmastus. Sellest tekib mõttekaaslus. Me kõik oleme uudishimulikud ja igatseme uusi ja uusi leide muusika aarete laekast, ja meil on nii palju avastada.

Tiia Teder, Klassikaraadio peatoimetaja

Mis on Klassikaraadio?

Klassikaraadio on ainus regulaarselt klassikalist muusikat edastav raadiojaam Eestis. Interneti vahendusel kuulatakse Klassikaraadiot kaugetes paikades üle kogu maailma, meil on püsikuulajaid Austraalias ja Ameerikas

Klassikaraadio pikima ajalooga sarjad on muusikaelu analüüsiv "Helikaja" ja kultuurimagasin "Delta", populaarseimad saated on kuulsa klassika kontsert "Da capo", hilisõhtune maailmamuusikasaade "Fantaasia" ning otseülekanded sarjas "Kontserdisaalis".

Klassikaraadio on ainus raadiokanal Eestis, mis vahendab pidevalt live muusikasündmusi, iga nädal on eetris umbes 10 kontserdisalvestust või otseülekannet. Klassikaraadio on kohal Eesti tähtsamatel muusikafestivalidel ning Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertidel.

Klassikaraadio on Eesti muusika-organisatsioonide ja muusikute meediapartner. Eesti klassikalist ja nüüdismuusikat saab Klassikaraadio vahendusel kuulata üle kogu maailma.

Klassikaraadio alustas tööd 1. aprillil 1995 Eesti Raadio III programmina.

Klassikaraadio kuulaja

TNS Emor raadiopäevikuuringu andmetel kuulas 2015. aastal Klassikaraadiot igal nädalal keskmiselt 51 tuhat inimest ning eelmise aastaga võrreldes on kuulajate hulk kasvanud keskmiselt 8 tuhande võrra.

Iga nädal kuulab seda jaama 5,7 protsenti eestlastest ja 3,2 protsenti mitte-eestlastest. Kõrgema haridusega inimesed moodustasid 2016. aastal peaaegu poole Klassikaraadio kuulajaskonnast.

Ühes päevas on Klassikaraadiol kuulajaid keskmiselt 20 tuhat (2014. aastaga võrreldes 3000 võrra enam). Klassikaraadiot kuulatakse peaaegu kaks tundi päevas ja teistest raadiojaamadest meeldib Klassikaraadio kuulajale kuulata kõige sagedamini Vikerraadiot.

Klassikaraadio saatesarjadest kuulati 2015. aastal kõige rohkem kordi järele sarja „Fantaasia” (üle 34 000 korra), sellele järgnes „Delta” (ligi 33 000 korda). Üksikutest saadetest kuulati kõige rohkem järele „Delta“ intervjuud Valdur Mikitaga (1786 korda).

Kontakt

elektronpost: klassika@err.ee
veebileht: http://klassikaraadio.err.ee/
Telefon: 6114483
Postiaadress: Gonsiori 21, Tallinn 15020

Stuudio (klassika@err.ee, 611 4285)

Leviala

 

 • Tallinn 106,6
 • Läänemaa 106,3
 • Saaremaa 107,0
 • Hiiumaa 94,9
 • Lääne-Virumaa 104,5
 • Ida-Virumaa 89,4
 • Raplamaa 89,1
 • Järvamaa 107,6
 • Pärnumaa 107,3
 • Tartumaa 90,3
 • Võrumaa 105,7

Kaebused

Kui teil on ettepanekuid või kaebusi Klassikaraadio ajakirjandusliku külje asjus, võtke kõigepealt ühendust saate tegijate või Klassikaraadio toimetusega. Kui vastus ei rahulda, võite oma tähelepaneku esitada aadressil kaebused(at)err.ee või telefonil 611 4117. Kaebusi ja ettepanekuid hea ajakirjandustava ja ajakirjanduseetika küsimustes võtab vastu Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

Toimetus

foto
Tiia Teder

Klassikaraadio peatoimetaja

foto
Marge-Ly Rookäär

Klassikaraadio tegevtoimetaja

foto
Karin Suur

Klassikaraadio assistent

foto
Kersti Inno

Vastutav toimetaja

foto
Nele-Eva Steinfeld

Vastutav toimetaja

foto
Anne Prommik

Vastutav toimetaja

foto
Ivo Heinloo

Vastutav toimetaja

foto
Johanna Mängel

Vastutav toimetaja

foto
Tiina Kuningas

Vastutav toimetaja

foto
Liina Vainumetsa

Vastutav toimetaja

foto
Helle Paas

Helioperaator

foto
Evelin Voodla

Helioperaator-väljastaja

foto
Kaur Garšnek

Väljastaja

foto
Pille Olde

väljastaja

foto
Tõnis Leemets

helikujundaja

foto
Katrin Maadik

helioperaator

foto
Miina Pärn

Vastutav toimetaja