photo

NYYD-muusika

Teisipäeviti kell 21 ja laupäeviti kell 16

Uue muusika tahud ja ilmingud.

See saatesari on 
Klassikaraadio kuulaja 
aken otsiva 
muusikamõtlemise 
huvitavasse 
maailma.
NYYD-muusika on Klassikaraadio saatesari, milles tutvustatakse nüüdisheliloomingu mitmesuguseid aspekte. 
Selline on lühim kirjeldus, mis seda teisipäeviti eetris olevat tunnipikkust saadet on kirjeldanud Klassikaraadio veebilehel juba aastaid. Võiks ja peaks aga palju pikemalt.
Tegemist on ilmselgelt ühe traditsiooniga, sest saatesari on nädalast nädalasse toimunud juba alates 1994. aastast. 
Nime sai ta – nii nagu ka NYYD Ensemble – Tallinnas toimuva nüüdismuusika festivali NYYD järgi. Festival toimus üle aasta, vajadus uute heliloominguprotsesside ja -tegelaste tutvustamise järele oli aga pidev. Just sellest lüngast tekkiski saade, mis on siinsele kuulajale lähemale toonud teavet ja muusikat väga eriilmelistest helinähtustest, mis mahuvad nüüdismuusika avara määratluse alla. 
Mitmesugused eksperimentaatorid ja žanrite risttolmlejad, John Cage’i, Schönbergi ja Terry Riley jüngrid, muusikud kaugelt Idast ja tundmatust Läänest, minimaliste ja maksimaliste, lihtsusejutlustajaid ja keerukuse uskujaid, pop-õõnestajaid ja eebenipuust kunstitempli eremiite – igasugust helikunsti, mida tänapäev pakkuda suudab. 
NYYDmuusika on Klassikaraadio kuulaja aken otsiva muusikamõtlemise huvitavasse maailma. Mõnikord on võib see maailm olla taluvuse piiril lärmakas, vahel hingematvalt ilus.
Iga uus aeg toob uut muusikat. NYYDmuusika kajastab meie aja helisid.
Eetris igal teisipäeval kell 21 ja laupäeval kell 16.
2007. aastal ilmus Klassikaraadio raamat NYYD-muusika. Uued helid Klassikaraadios, kus on avaldatud saadete tekste, meie autorite artikleid erinevate muusikastiilide kohta ja ülevaade Eesti Raadio osast muusika uuenemises möödunud sajandi teisel poolel.