Album. Stephan Schrader. Cello Loop

Tšello, mis kõlab nagu orkester!? Jah, kui tšellist Stephan Schrader ühendab oma instrumendi luuperiga.

Saksa Kammerfilharmooniaorkestri klassikaline tšellist liigub nõtkelt ühest stiilist teise. Tema debüütalbumil "Cello loop" külavad Beethoveni, Gerschwini ja Mooricone seaded ning originaallooming, svingirütmid ja rikkalik tšellokõla igas registris.

Stephan Schraderi viljakas kujutlusvõime leiab rakendust oma pilli kombineerimisel luuperiga, mis salvestab tema mängitu, et seda taasesitada. Kuuleme nii ühehäälseid rahulikke introsid kui kaheosalisi kaanoneid, millel on tantsuline saade. Kontrastsetest kihtidest vormuvad imposantsed heliehitised - laulev tsello ja bassi pizzicato, bandžolikud kõlad ja löökpilliefektid, lõpuks naljakas vokaal: huultega tekitatud helid ja loomahääled. Kõlapaletti ilmestavad nii viivitused, kaja kui kompresseerimisefektid.

Mitmed albumil kõlavad teosed on sündinud julgetest improvisatsioonidest, teised luuperist inspireerituna. Kui Stephan Schrader mängib seadeid teiste heliloojate teostest, on tunda tema vaimustust sellest muusikast, isegi kui tema nägemus on isikupärane või humoorikas. "Harva naerab publik kontserdil nii palju," kirjutas tema kohta Die Rheinpfalz.

Mängulises tšellomaailmas seikleb koos kuulajatega Anne Prommik.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud