Delta 29. detsembril

Muusika-aasta kulmineerub “Beebisümfoonia” esiettekandega; Teatriluup külastas Koidu seltsimaja Viljandis; näitus “Tossutäkuga mööda Eestimaad”; Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester saab 20; E-noodivihik on tulekul? Saatejuht on Jaan Leppik.

Kell 12:

* Täna toimub Muusika-aasta pidulik finaal, õhtul tuleb ettekandele “Beebisümfoonia”, mille õnnestumisesse andsid oma panuse 103 muusika-aastal sündinud ilmakodanikku.
Teose autorid on Margo Kõlar ja Liis Viira, tekstide autor Doris Kareva.
Klassikaraadio teeb sündmusest ülekande kell 20.
Stuudios on Muusika-aasta projektijuht Kristel Üksvärav.

* Teatriluup.
Viljandis on hoogsalt tegevust alustanud Koidu seltsimaja.
Uurime selle vedajatelt Evelin Laglelt ja Marek Nõmmelt, milliseid salakäike nad pika ajalooga majast tuvastanud on (ja uskuge, neid jagub!); millistel veidratel moodustel on erinevad kunstnikud majja tee leidnud ning kellele majas toimuv suunatud on. (Keiu Virro)

* ERM-i Postimuuseumis on avatud näitus “Tossutäkuga mööda Eestimaad”, mis tutvustab Eesti raudtee ajalugu.
Lähemalt räägib näituse koostaja Helve Schasmin. (Hedvig Lätt)

Kell 13:

* E-noodivihik on tulekul!
Eesti päritolu start-up-ettevõte on võtnud nõuks digitaliseerida noodimajandus ja vabastada muusikud pabernootide tellimisega kaasaskäivast bürokraatiast.
Ühenduse pidamiseks on e-noodivihik varustatud WiFi- ja Bluetoothi portidega, seadme kasutamine on tehtud võimalikult lihtsaks.
Viimase 20 aasta jooksul on korduvalt proovitud teha digitaalsete nootide kuvamise seadet, kuid sobivate tehnoloogiate puudumisel ei ole senini jõutud muusikuid rahuldava tulemuseni.
Teadaolevalt tegutseb praegu Euroopas ja Ameerikas kokku ligi 12 miljonit reaalselt palka saavad muusikut, kes võiksid olla e-noodivihiku omanikeks, potentsiaalseid kliente on kuni 65 miljonit.
Teadmamehed on stuudios.

* Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester (ÜENSO) tähistab oma 20. tegutsemisaastat suurejoonelise kontserdiga 6. jaanuaril.
Orkestri värvikaid aastaid iseloomustavad dirigent Jüri-Ruut Kangur, orkestri produtsent Tõnno Piigli ning kauaaegsed orkestrandid Hanna-Liis Nahkur ja Kristjan Hallik. (Johanna Mängel)

Saatejuht on Jaan Leppik.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar