Delta 26. aprillil

Laulja Kadi Uibo autorikontsert “Naeran kuule”; Arhiiviminutid: dirigent Roman Matsovi 100. sünniaastapäev; sel nädala toimub puhkpilliorkestri dirigentide akadeemia; Mis on lahti Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis? Saatejuht on Tarmo Tiisler.

Kell 12:

* Kadi Uibo autorikontsert “Naeran kuule” toimub ülehomme Hopneri majas.
Kontserdil kõlavad nii vanemad kui uuemad laulud, mis on sündinud Anna Haava, Marie Underi, Mathura ja Kadi Uibo tekstidest.
Kadi Uibo on stuudios.

* Arhiiviminutid.
Homme, 27. aprillil on Eesti dirigendi Roman Matsovi (1917-2001) 100. sünniaastapäev.
Kuulame Valdo Ratassepa intervjuud dirigendiga aastast 1981 saatest “Dirigendipuldis on Roman Matsov”. (Liina Vainumetsa)

Kell 13:

* Mis toimub Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis?
79 muusikakooli töötajat andsid allkirja direktor Aarne Saluveeri umbusaldamise avaldusele, milles nõutakse tema lahkumist koolijuhi kohalt. Milliste probleemidega seistakse nõnda teravalt silmitsi ja kus oleks lahendus?
Stuudios on koolijuht Aarne Saluveer ja üks umbusaldusavaldusele allakirjutanutest, pedagoog ning kooli administratsiooni liige Lembi Mets.

* Sel nädalal toimub EMTA, Sibelius Akadeemia ja Eesti Kaitseväe Orkestri koostöös II Puhkpilliorkestri dirigentide akadeemia, mis lõpeb homme õhtul kontserdiga Metodisti kirikus.
Stuudios on tudengite juhendajad Petri Komulainen Sibelius Akadeemiast ja Eesti Kaitseväe Orkestri peadirigent Peeter Saan.

Saatejuht on Tarmo Tiisler.

Kell 14:
Kooskõla.

Belgia helilooja Joseph Victor Marie Ryelandt (1870-1965) – Sümfoonia nr. 4.
Helilooja pidas muusikategemist religioosseks kohustuseks ja oma ainsaks kutsumuseks.
Olulise osa helilooja loomingunimistust moodustabki religioosne vokaalmuusika, millest enim tuntud on tema viis oratooriumit.
Arvukate klaverimuusika- ja kammerteoste kõrval kirjutas Ryelandt ka sümfoonilist muusikat, sealhulgas kuus sümfooniat. Paraku hävitas helilooja hulgaliselt mitmete oma teoste käsikirjad, mistõttu on ka kuuest sümfooniast tänaseks alles vaid viis viimast.
Sümfoonia nr. 4 kannab alapealkirja “Credo”, mis on tuletatud sümfoonia viimasest osast – pidulikust koorifinaalist. Kõnealuse sümfoonia esiettekannet pidi helilooja ootama pea pool sajandit kuni oma 90. sünnipäevani 1960. aastal.
Teose esitavad Flandria Sümfooniaorkester ning koorid Novecento ja Musica Flandrorum dirigent Fabrice Bolloni juhatusel.
Kommenteerib Johanna Mängel.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar