Saatesarja lõigud

Delta 16. mail

Stockholmis etendub lasteooper “Pikk, pikk teekond” Ilon Wiklandi lapsepõlvest; Teatriluup nägi Variuse teatris lavastust “Lennud”; heliloojate portreede-joonistuste näitus Tartus; Eesti Filharmoonia Kammerkoori kaks Euroopa-reisi. Saatejuht on Miina Pärn.

Kell 12:

* Stockholmi kuninglikus ooperis esietendus uus lasteooper “Pikk, pikk teekond”, mis jutustab samanimelise raamatu põhjal loo Ilon Wiklandi lapsepõlvest Haapsalus, sõjasündmustest ja põgenemisest üle mere Rootsi.
Kommenteerivad helilooja Johan Ramström ning ooperi idee autor, Stockholmi Kuningliku Ooperi noorteosakonna eestlasest dramaturg Sigrid Herrault. Esietenduse järel jagab oma muljeid ka Ilon Wikland.
Asjaosalistega vestles Anton Pärn.

* Teatriluup.
Variuse teatris etendus lavastus “Lennud”.
Heidi Sarapuu kirjutatud näidend keskendub Lennart Meri mõttelendudele.
Stuudios on lavastaja Alo Kõrve ja üks peaosalistest, Priit Volmer. (Keiu Virro)

* Tartu Linnaraamatukogu Annelinna haruraamatukogus avati heliloojate portreede-joonistuste näitus.
Tartu II Muusikakool soovib oma majas rohkem muusikalugu tutvustada ja selleks tehti koostööd Tartu Lastekunstikooliga.
Koostöö tulemusena valminud näitusest räägivad lastekunstikooli direktor Piret Viirpalu ja muusikakooli direktor Aile Parmsoo. (Hedvig Lätt)

Kell 13:

* Eesti Filharmoonia Kammerkooril jääb eelmisse nädalasse kaks kontsert-reisi: Euroopa päeval, 9. mail anti kontsert Maltal, kus tuli ettekandele Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr. 9.
Kohe pärast seda sõitis koor Belgiasse, ajaloolisesse Mecheleni linna, kus toimusid Euroopa professionaalseid koore ühendava TENSO päevad.
Dirigent Kaspars Putninši juhatusel anti kontsert “Otsekui valgus pimedusest” ning osaleti noorte dirigentide meistrikursusel.
Koos Helsingi Kammerkoori ja kohalike kooridega tuli esiettekandele Belgia nüüdishelilooja Dirk Brossé uudisteos “Ebony Oratorio”, mis oli tellitud just TENSO päevade puhuks.
Intervjuu Kaspars Putninšiga ning meistrikursusel dirigente juhendanud Daniel Reussiga; kommenteerib Helsingi Kammerkoori dirigent Nils Schweckendiek.
Oma mõtteid jagavad ka kursusel osalenud noor dirigent Benjamin Kirk (kes õpib praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias) ning kammerkoori lauljad Annika Lõhmus ja Karoliina Kriis.

Saatejuht on Miina Pärn.

 

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud