Delta 4. märtsil

Eesti Muusika Päevad – Mini-EMP, mis see veel on? Teatriluup käis kohtumisõhtul ‟Valgustajad valgusest”; Marius Petersoni räägib ansambli Graindelavoix’ tegemistest; Tartu Ülikooli Kammerkoori kevadkontsert ERM-is. Saatejuht on Kadri Toomeste.

Kell 12:

* Mini-EMP, mis see veel on?
6. – 13. aprillini toimuva nüüdismuusika festivali Eesti Muusika Päevad juhatab sisse noortele mõeldud ja noorte poolt korraldatud festival mini-EMP, mis algas EMPi eelüritusena juba eile.
Gümnaasiuminoored üle Eesti korraldavad mentorite juhendamisel nüüdismuusika festivali, läbides iseseisvalt kõik festivalikorralduse etapid.
Asjaosalised on stuudios.

* Teatriluup.
Eesti Teatri- ja muusikamuuseumis toimus kohtumisõhtu ‟Valgustajad valgusest”, kus oma eriala telgitaguseid avasid valguskunstnikud ja valgustajad.
Teatriluubile rääkis valguse rollist teatris lähemalt Endla valgusala juht ja valguskunstnik Margus Vaigur. (Keiu Virro)

Kell 13:

* Vestleme näitleja ja laulja Marius Petersoniga ansambli Graindelavoix’ tegemistest.
Muu hulgas on juttu uuest albumist ‟Rubensi matus ja Antwerpeni barokk” Orazio Vecchi seni avaldamata reekviemiga, mida ansambel esitleb 6.-8. aprillil Antwerpenis, Hasseltis ja Lissabonis.
Seda plaati on pikemalt võimalik kuulata saates ‟Album” 10. aprillil kell 11. (Liina Vainumetsa)

* Tartu Ülikooli Kammerkoor ja dirigent Triin Koch annavad ERM-is 7. aprillil kevadkontserdi ‟Viisijada tõuseb vainult”.
Räägivad koorilauljad Nele Dresen ja Andrus Rehemaa. (Hedvig Lätt)

Saatejuht on Kadri Toomeste.

Kell 14:
Kooskõla

Igor Stravinski – “Kevadpühitsus”
Ballett “Kevadpühitsus” esietendus 1913. aastal Pariisi Théâtre des Champs-Élysées’s šokeerides elegantse klassikalise balletiga harjunud publikut nii oma barbaarsena mõjunud kõlamasside ja metsikute rütmide kui paganlikust maailmast pärineva süžeega.
Ameerika helilooja, dirigent ja üks mõjukamaid klassikalise muusika edendajaid Leonard Bernstein on ülistanud Stravinski helikeele originaalsust ning öelnud veel 60 aastat pärast “Kevadpühitsuse” loomist, et selles teoses on “…parimad dissonantsid, mis eales välja mõeldud, parimad asümmeetriad, polütonaalsused, polürütmika ja mis iganes”.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar