Vestlusring: kuidas mõtleme, räägime, kirjutame muusikast

Teisipäeval, 19. aprillil kell 21 on Klassikaraadios Eesti Muusika Päevadel toimunud arutlus “Muusikaajakirjandus – kelle asi see on?”. Põimusid vaatenurgad ja sõlmusid seisukohad. Kas see üldse loeb, kas keegi loeb?

Festivalil Eesti Muusika Päevad toimus 8. aprillil Solarise keskuses asuvas Mademoiselle’i kohvikus vestlusring “Muusikaajakirjandus – kelle asi see on?”.
Vestlusringi lähtepunktiks oli ajalehes Sirp hiljuti välja kuulutatud muusikateemaliste artiklite konkurss, mille eesmärgiks on kaasata ja ergutada muusikaajakirjanikke ning leida uusi muusikast kirjutajaid.

Muusikaajakirjanduse positsiooni ja kohalolekut igapäevases meedias vaagisid ajalehe Sirp peatoimetaja Ott Karulin, helilooja ja publitsist Jüri Reinvere, helilooja Helena Tulve ning muusikaajakirjanik Immo Mihkelson.
Vestlust modereeris Klassikaraadio toimetaja Johanna Mängel.

Jüri Reinvere:
“Ma ei usu, et muusikaajakirjandusele täpseid piire saaks peale panna. Kindel peaks olema aga see, et iga ala ajakirjanduse taust peaks lähtuma siiski professionaalsest arusaamisest sellest kunstist ja mitte mõnest teisest.”

Helena Tulve:
“Need, kes muusikat hästi seestpoolt tunnevad, ei pruugi olla sõnaosavad. Sellest tuleneb see, et väga häid kirjutajaid ei ole palju. Nad võib-olla ei leia iseennastki üles – nad võiksid olla head kirjutajad, aga ei ole selleni miskipärast jõudnud.”

Immo Mihkelson:
“Ilma lugejata ja ilma inimeseta, kes armastab muusikat, ei ole muusikajakirjandus võimalik. Kui see ajakirjandus ei kõneta seda inimest, on see probleem.”

Ott Karulin:
“Esiti tuleb kuidagi üle saada sellest tundmusest, et muusikaajakirjandus on kuidagi eriti teistsugune kui kultuuriajakirjandus üldse.”

Saade on eetris teisipäeval, 19. märtsil kell 21 Klassikaraadios

Salvestatud 8. aprillil 2016 kohvikus Mademoiselle.

Helirežissöör on Tanel Klesment, toimetaja Johanna Mängel.

Vestlusringi toimumist toetas Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud