Saatesarja lõigud

Helikaja 2. detsembril

Kuidas toimib Euroraadio muusikavahetusprogramm ja millisel moel saab sellest osa siinne kuulaja. Vestlusring: milline peaks olema esineja sisemine ettevalmistus enne lavale astumist. Hektolei Paju mõtiskleb edu valemist. Eetris laupäeval, 2. detsembril kell 9.

* 50 aastat Euroraadio muusikavahetusprogrammi.
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas jõuavad Klassikaraadio eetrisse maailma tippmuusikute etteasted Londoni Royal Albert Hallist, Berliini Filharmooniast, Amsterdami Concertgebouwst ja teistest Euroopa muusikamekadest?
Mil moel on teil võimalik otseülekandes osa saada La Scala hooaja avaõhtust ning BBC Promsi lõppakordist?
Kõige selle taga on Euroraadio muusikavahetusprogramm, mille loomisest möödus 27. novembril 50 aastat.
Kõnelevad Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder, kes saabus äsja Londonist, ning tehnikasüsteemide haldur Margus Koval, kes on töötanud Euroraadio peakorteris Genfis.
 
* Vestlusring.
Sisemine valmisolek ja loominguline enesetunne
30. novembril oli Voldemar Panso sünniaastapäeva, mil kuulutati välja seekordne Panso preemia laureaat. Pidulik meeleolu valitses ka Lavakunstikoolis, mille loomisest möödub tänavu 60 aastat.
Seekordne vestlusring toob kokku erinevate lavaliste kunstide põhitõed ning arutleme selle üle, milline peaks olema esineja sisemine ettevalmistus enne lavale astumist.
“Me kardame hilineda lavale tulekuga ning meil on hirm sinna ilmuda korratuses, lõpetamata tualeti ja grimmiga. Aga me ei karda hilistuda rolli elamuse protsessi alguseks ja väljume alati ilma igasuguse sisemise ettevalmistuseta, tühja hingega – ja me ei karda oma vaimset alastiolekut,” kirjutas Konstantin Stanislavski.
Kuidas säästa kunsti mandumisest, vaimsest tardumusest ja valise kätteõpitavuse isevalitsuse eest? Milline on see vaimne valmisolek, mida lava esinejalt nõuab?
Stuudios arutlevad Linnateatri näitleja ja lavakunstikooli õppejõud Anu Lamp, Rahvusooper Estonia solist Juuli Lill, Linnateatri näitleja ja VHK teatrikooli õpetaja Kristjan Üksküla ning tütarlastekoori Ellerhein pikaaegne dirigent ja Gustav Ernesaksa õpilane Tiia-Ester Loitme.
 
* Muusik mõtleb.
Edu valem
Mikrofoni ääres on Hektolei Paju.
 
Saate toimetajad on Miina Pärn ja Lisete Velt ning helioperaator Katrin Maadik.

Eetris laupäeval, 2. detsembril kell 9.
Kordub pühapäeval, 3. detsembril kell 12.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud