Helikaja 28. mail

Eesti Filharmoonia Kammerkoor käis Los Angeleses Pärti laulmas; Vox Clamantis esitas kavas “Veni Creator" kõrvuti vanamuusikaga nüüdisheliloomingut. Vestlusring kergitab küsimuse, mis saab muusikaõpetusest lasteaedades? “Helikaja” laupäeval 28. mail kell 9.

Muusikasündmuste ülevaade ja diskussioon aktuaalsel teemal:

Ülevaatlikult kahest hiljutisest muusikasündmusest:

* Eesti Filharmoonia Kammerkoor andis 19.-22. mail Los Angeleses Walt Disney nimelises kontserdimajas neli kontserti festivalil “Mozart & Pärt”, mille korraldasid Los Angelese Filharmoonikud ja selle peadirigent Gustavo Dudamel.
Klassikalise muusika tippsündmusel tulid ettekandele Arvo Pärdi “Miserere” ja Wolfgang Amadeus Mozarti “Reekviem,” mida esitasid lisaks Eesti Filharmoonia Kammerkoorile ja Los Angelese Filharmoonikutele ka Läti Raadio koor ning solistideansambel.
Muljeid kohapealt vahendasid Klassikaraadio kuulajatele Anneli Ivaste ja Ruth Alaküla.

* Vox Clamantis esines 25. mail Niguliste muuseum-kontserdisaalis kavaga “Veni Creator”, kus lisaks gregooriuse laulule kõlas Perotinuse, Helena Tulve, Tõnis Kaumanni ja Arvo Pärdi looming.
Kuulame muusika- ja intervjuukatkendeid Marge-Ly Rookääru vahendatud ülekandest ning intervjuust ansambli kunstilise juhi ja dirigendi Jaan-Eik Tulvega.

* Diskussioon:
Milline on lasteaedade muusikaõpetuse tulevik?
Uurime, kuidas seadus suunab muusikaõpetust lasteaedades, mis on seadusesse kirjutatu idee ja eesmärk, mis ja millal on seaduses muutumas.
Saame ka teada, kuidas asjaosalised – muusikaõpetajad ja lasteaedade juhid – seaduseloomes just praegu kaasa rääkida saavad.
Stuudios on külas haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Tiina Peterson ja Tartu Ristikheina lasteaia juht Margot Fjuk.

Helikaja” laupäeval kell 9.05
Kordub pühapäeval kell 12.05

Toimetaja Liina Vainumetsa, tehniline teostus Helle Paas.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar