Eesti interpreedid. Niina Murdvee.

Pühapäeval, 10. mail kell 9.05 on eetris saade Niina Murdveest – viiuldajast, kammermuusikust ja pedagoogist, kes on olnud mitmete eesti heliloojate viiuliteoste esmaesitaja. Eriti lähedane on ta Elleri, Mägi ja Sumera loominguga.

Niina Murdvee pere on sügavalt viiulimuusikas: tuntud viiuldaja oli tema isa Vladimir Alumäe ning on ka poeg Mikk Murdvee.

Saate koostab Kersti Inno.

Kordub 13. mail kell 21.

Niina Murdvee lõpetas 1968. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Ivi Tiviku viiuliklassis ning 1973. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi Vladimir Alumäe ja Harald Aasa juhendamisel.
Viiuliõpingud jätkusid Moskva Gnessinite nimelise Muusikapedagoogika Instituudi assistentuur-stažuuris Halida Ahtjamona, mille lõpetas 1987. aastal.
2008. aastal kaitses Murdvee doktorikraadi Eesti Muusika ja Teatriakadeemia juures.
Niina Murdvee töötab pedagoogina Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on esinenud ettekannete ja meistriklassi kursustega mitmetel üritustel Eestis, Soomes Venemaal. Samuti on olnud paljude konkursside, festivalide, konverentside ja suvelaagrite korraldustoimkonnas.
Ta on kirjutanud mitmeid muusikaartikleid ja arvustusi ning aastatel 1989-2002 toimetanud ajakirja ‟Keelpilliõpetaja”.
Ta on Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu asutajaliige.
Niina Murdvee on andnud kontserte Eestis, Venemaal ja Rootsis. Tema kauaaegsed ansamblipartnerid on olnud Nata-Ly Sakkos ja Piret Aidulo. Veel on ta esinenud koos Vello Sakkose, Heljo Sepa, Peeter ja Piia Paemurru, Rolf Uusvälja, Kadri-Ann Sumera ja paljude teistega.
Ta on teinud rohkelt salvestusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile ning olnud mitmete eesti heliloojate viiuliteoste esmaettekandja.
Eriline lähedus on Niina Murdveel Heino Elleri, Ester Mägi ja Lepo Sumera loominguga.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud