Kontserdisaalis. Otseülekanne Helsingist: koorikonkursi "Let The Peoples Sing" finaal

Otseülekanne Helsingist: koorikonkursi "Let The Peoples Sing" finaal

Maineka suurkonkursi Let The Peoples Sing finaalis osaleb tänavu kaks Eesti koori – Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel ja Eesti Raadio Laulustuudio Kadri Hundi ja Kaie Tanneri juhatusel.

Rahvusringhäälingute ühenduse EBU koorikonkurss sai alguse 1966. aastal. Selle eesmärk on hoogustada kooriliikumist ja ühislaulmise harrastust kogu maailmas. Amatöörkooridele mõeldud konkursi esimene voor toimub lindistustelt, mida lähetavad konkursile rahvusraadiod ning kuulab rahvusvaheline žürii. Konkurss viiakse läbi kolmes kategoorias – täiskasvanute koorid, laste- ja noortekoorid ning vaba kategooria. Parim koor saab enda valdusse rändkarika Silver Rose Bowl.

Konkursi žürii on koosseisus Bent Grønholdt (Taani), Bob Chilcott (Suurbritannia), Sigvard Klava (Läti), Brian Newhouse (Ameerika), Àlex Robles Fitó (Kataloonia), Grit Schulze (Saksamaa) ja Inari Tilli (Soome). Eesti on EBU koorikonkursil osalenud juba rohkem kui kaks aastakümmet ning meie koorid on korduvalt jõudnud parimate hulka. Suurim edu oli Ingrid Kõrvitsa juhitud Tallinna Muusikakeskkooli tütarlastekoori peavõit konkursil 2005. aastal.

Raadioülekande edastab Lisete Velt ja kohapeal kommenteerib Marge-Ly Rookäär.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud