Kontserdisaalis: Tallinna Filharmoonia Mozartfestil

Laupäeval, 7. mail kell 19 on otse-eetris Tallinna Filharmoonia hooaja lõppkontsert “Mozartfestilt”, kus kõlab Mozarti ja Tõnu Kõrvitsa loomingut. See on sümbioos klassikast ja kaasajast. Kõrvitsalt on on oodata ka esiettekannet.

Tõnu Kõrvitsa heliloojaresidentuuri lõppemist Tallinna Kammerorkestri juures tähistatakse sel kontserdil esiettekandele tuleva fagotikontserdiga “Vihma laulud vikerkaarele” Martin Kuuskmanni soleerimisel.
Lisaks kõlavad Tõnu Kõrvitsa “Nokturnid” keelpilliorkestrile ja kontratenorile, solist on Risto Joost.
Kontserti raamivad Wolfganf Amadeus Mozarti kaks kevadiselt rõõmsameelset D-duur sümfooniat: Sümfoonia nr.47 K 97 ja Sümfoonia nr. 38 “Praha” K 504 – need kõlavad Mozarti 260. sünniaastapäeva auks.
Tallinna Kammerorkestrit juhatab orkestri peadirigent Risto Joost. 
Käesoleva aasta kevadest on Risto Joost ühtlasi Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstiline juht.
Mozartfest on tema esimene tegu selles positsioonis.
 
Ülekannet Mustpeade majast vahendavad toonmeister Aili Jõeleht ja toimetaja Kersti Inno.

Tõnu Kõrvits töötas lõppeval hooajal resideeruva heliloojana Tallinna Filharmoonia juures. Sellest koostööst valmis eelmisel sügisel palju tunnustust leidnud tsükkel “Lageda laulud”, mis põhineb Emily Brontë luuletustel.
Esiettekandele tulevast uudisteosest kirjutab Tõnu Kõrvits nõnda:
““Vihma laulud vikerkaarele” (2016) koosneb neljast laulust. Esimene on sissejuhatav kadents. Teine on vabas vormis passacaglia, mis põhineb ühel harmoonilisel rifil. Kolmanda alusena olen kasutanud ülemhelide rida. Ning neljas osa oma tuksuva pizzicatoga lõpetab selle vaiksetest lauludest koosneva tsükli. Teos on kirjutatud pühendusega Martin Kuuskmannile.”

“Nokturnid” häälele ja keelpillidele (2011) on pühendatud Risto Joostile ja Tallinna Kammerorkestrile

“Tõnu Kõrvitsa looming on otsekui uks sellest maailmast teistesse maailmadesse – rahvapärimuse, müüditeadvuse, alateadvuse salailmadesse. Tema faktuurimustrid on fantaasiarikkad ja muutlikud, kuid nende südamikuks on meloodiad – vaikne hingekõne. Sageli on need otsekui loobumust tulvil, vaikse puhanguna lõpmatusse hääbuvad. Mõni neist puhkeb ootamatu värvirikka õiena – et põgusa ilmutusena hajuda. Aga sama oluline on vaikus – hääbumised, katkestused, tühjus. Mõnikord tundub, et vaikus on Tõnu Kõrvitsa muusikas isegi tähtsam kui muusikaline materjal. Sest see vaikus on täidetud – ta peidab saladust.”
(Evi Arujärv)

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar