Festival EMP lõpetab “Suvise vihmaga”

Otseülekanne festivali Eesti Muusika Päevad 2015 kontserdilt on eetris reedel 17. aprillil kell 19. Vokaalansambel Vox Clamantis Jaan Eik Tulve juhatusel esitab eesti heliloojate muusikaga kava, mille ristiisa on Toivo Tulev.

Reedel lõpetab festival EMP 2015 selleaastase muusikamaratoni kontserdiga “Suvine vihm”, kus esineb ansambel Vox Clamantis. Ettevalmistatud klaveril mängib oma teoses kaasa Helena Tulve.

Ansambli kunstiline juht Jaan-Eik Tulve rääkis Klassikaraadiole, et Toivo Tulevi kontserdi nimiteose “Suvine vihm” näol pole ta kunagi seostanud suvega.
“Pigem on see talvine lugu”, rääkis Tulve, “See lugu seostub mul hoopis talvemälestustega, sest selle ettekanne toimus ühel imelisel talveõhtul ansambli 10. sünnipäeval.”
Teoses kordub advendiaja tekst, mis valmistab ette Päästja tulemist, kuid see lugu on aastast aastasse meid kõnetav ja just seetõttu sai ka kontsert selle laulu järgi nimetatud. Helena Tulve mõni aasta tagasi Madalmaade Kammerkoorile kirjutatud “I Am a River” kõlab Eesti esiettekandes.
“Helena muusika nõuab pikemat siseminemist. Me laulame küll uut muusikat viimasel ajal väga palju, kuid Helena muusika ei anna ennast väga kiiresti kätte. Ta on keeruline. Meie ansambel pole uue muusika ansambel, meie toetuspunkt on siiski gregooriuse laulule, isegi kui me seda mõnel oma kontserdil üldse ei laula. Siiski on see muusikaline arusaam sellele toetuv ja sellepärast on meie kavas tavaliselt selline uus muusika, mis ei ole liiga kerge ei omandada, esitada ega ka kuulata”.

Kavas:

* Galina Grigorjeva - Bless the Lord, o My Soul (2012. Eesti esiettekanne)
* Helena Tulve – “Stella matutina” häältele ja ettevalmistatud klaverile (2012, Eesti esiettekanne)
* Toivo Tulev – "Summer Rain“ koorile a cappella (2006)
* Tõnu Kõrvits – “Kuula” naiskoorile (2006)
* Alo Põldmäe – “Ave Maria” segakoorile (2015, esiettekanne)
* Gregoriaani offertoorium – Ave Maria
* Tõnis Kaumann – Ave Maria” vokaalansamblile (2013)
* Helena Tulve – “I Am a River” segakoorile (2009, Eesti esiettekanne)

Rahvusvaheliselt tunnustatud vokaalansamblile Vox Clamantisele on spetsiaalselt muusikat kirjutanud paljud Eesti heliloojad, seekord ongi kontserdi kavas vaid kodumaiste heliloojate teosed. Vox Clamantis on salvestanud plaadifirmadele ECM ja Mirare.
Arvo Pärdi muusikaga heliplaat “Adam’s Lament” tunnistati 2014. aastal parima kooriesituse kategoorias Grammy vääriliseks, album “Liszt. Via Crucis” võitis 2013. aastal Prantsusmaal plaadiauhinna Diapason d’Or’i.

Intervjuu Jaan-Eik Tulvega on eetris reedeses Deltas kell 12.
Otseülekanne Niguliste muuseum-kontserdisaalist algab reedel kell 19.
Ülekande helirežissöör on Siim Mäesalu, toimetaja Marge-Ly Rookäär.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar