Kontserdisaalis. Andres Uibo 60. sünnipäeva kontsert

Laupäeval, 16. aprillil kell 19 jõuab Estonia kontserdisaalist eetrisse Andres Uibo juubelikontsert. Kõlab Buxtehude, Bachi ja Andres Uibo enda loodud muusika. Lisaks juubilarile musitseerivad Klaaspärlimäng Sinfonietta ja koorid.

Esinevad:
Klaaspärlimäng Sinfonietta Darrell Angi juhatusel, Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel, Collegium Vocale Endrik Üksvärava juhatusel, solistid Mari-Liis Uibo (viiul), Ka Bo Chan (kontratenor) ja Andres Uibo (orel).

Ülekannet Estonia kontserdisaalist vahendavad režissöör Teet Kehlmann ja toimetaja Kersti Inno.

Kavas:

* Dietrich Buxtehude – Koraalifantaasia “Te Deum laudamus”
* Andres Uibo – Antifoonid psalmidele 102 (103) ja 145 (146) (Tekst kirikuslaavi keeles) (2005)
* Andres Uibo – “Sinu kuningriigis” (Tekst kirikuslaavi keeles) (2007)
* Andres Uibo – “Meie Isa” (“Meie Isa palve” venekeelne tekst) (2011)
* Johann Sebastian Bach – Passacaglia ja fuuga c-moll
* Andres Uibo – “Ave Maria” solistile, segakoorile ja keelpilliorkestrile
* Andres Uibo – Viiulikontsert (2013)

Organist Andres Uibo näol on tegemist silmapaistva muusikuga, kelle tegevus on Eesti kultuurimaastikku rikastanud juba aastaid.
Ta on üks enim kontserte andvaid Eesti interpreete nii kodu- kui ka välismaal, hinnatud produtsent, pedagoog ja helilooja.
Alates 1981. aastast töötab Andres Uibo Niguliste kiriku organisti ning 1997. aastast Eesti Kontserdi produtsendina. Oreliõppejõuna on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias töötanud alates 1994. aastast ( 2005 professor).
1987. aastal pani Uibo aluse iga-aastasele Tallinna Rahvusvahelisele Orelifestivalile, olles ise selle kunstiliseks juhiks.
Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival on kujunenud üheks maailma juhtivaimaks orelifestivaliks, kus on üles astunud 140 tipporganisti, nimekaid koore ja orkestreid.
Alates 1980. aastast on Andres Uibo andnud enam kui 2000 soolokontserti nimekatel festivalidel ja kontserdisarjades Baltimaades, Skandinaavias, endise NSVL-i orelilinnades ning pea kogu Euroopas, Jaapanis ja Iisraelis.
Ta on paljude eesti heliloojate, sealhulgas Rudolf Tobiase, Peeter Süda, Edgar Arro ja Erkki-Sven Tüüri oreliteoste tutvustaja kodu- ja välismaal.
Ajavahemikus 2001–2004 oli ta Rahvusvahelise Artur Kapi Ühingu esimees, 1996. aastast Eesti Muusikanõukogu juhatuse liige, Eesti Orelisõprade Ühingu aseesimees. Tema algatusel ning eesvedamisel on Eestis restaureeritud rida ajaloolisi väärtorelid ning ehitatud mitmed uued orelid.

Andres Uibo:
“Peale Tallinna Konservatooriumi lõpueksamit Estonias ütles mulle professor Hugo Lepnurm: “Paistab, et orelimäng annab teile leiva.” Hiljem, kui orelifestivalid käima läksid, lisas ta: “Näib, et orelimäng annab sulle veel ka saia ja või selle peale!” Orelimuusikas on minu absoluutne lemmik Dietrich Buxtehude. Johann Sebastian Bachi ma heliloojaks aga ei nimetakski, sest tema muusika on “teine tasand”, nii nagu me ei saa ka võrrelda Piiblit ja kõiki teisi raamatuid. Bachi looming on universaalne, see sobib kõigile – ja samas on see nii keeruline, et paljud inimesed uurivad ja ei suuda ikka mõista ega aru saada.”

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar