Kontserdisaalis. Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia "Mythos"

Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia "Mythos" kõlas esmakordselt üleeile, Estonia kontserdisaalis esines pealinna publiku ees suurepärase kontserdiga Eesti Festivaliorkester, mida juhatas Paavo Järvi.

Erkki-Sven Tüür 9. sümfooniast "Mythos": " Kõik saab alguse sügavast ürghoovusest, sealt bassiregistris toimuvatest ülemhelide värelusest hakkab vaikselt elu tekkima. Mulle on üldse omane, et abstraktsest kõlast hakkavad aegamööda välja imbuma mingid konkreetsemad motiivid, mis omakorda annavad ainest edasisele arengule. Siin toimub täpselt seesama asi, kasvavas tempos, kasvavas intensiivsuses hakkab see draama ennast lahti kerima. Aga pealkirja kohta tahaks selgituseks öelda, et nii rahvuse kui ka omariikluse teke on seotud tohutu hulga lugudega, mis moodustavad tõeliselt mütoloogilise kihistuse. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on hea mõtiskleda ka selle müüdikogumi kõige erinevamate kihtide üle ja miks mitte saada selleks emotsionaalset kütust ühest seesugusest sümfoonilisest orkestriteosest." (Ajakiri "Aplaus" nr 21, intervjueerinud Madis Jürgen)

Eesti Festivaliorkester (EFO) esines Paavo Järvi dirigeerimisel Järvi Suvefestivalil esimest korda 2011. aastal Pärnu Festivaliorkestri nime all. Orkestri kontserdid on olnud tähelepanuväärsed muusikasündmused, mille ümber on üles ehitatud kõik Pärnu Muusikafestivalid. EFO koosneb parimatest eesti orkestrites töötavatest muusikutest, välisriikides karjääri tegevatest eestlastest ning paljudest solistidest Euroopa tipporkestritest. EFO eriline kõla ja mängukvaliteet on tunnustust leidnud mitmete juhtivate muusikakriitikute poolt maailmas.


Teos on salvestatud Estonia kontserdisaalis 16. jaanuaril, helirežissöör on Siim Mäesalu.

Intervjuu Erkki-Sven Tüüriga teeb Nele-Eva Steinfeld.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud