Kontserdisaalis: festivali AFEKT avakontsert

Nüüdismuusika festivali AFEKT avakontsert KUMU näitusesaalis toob lavale suurepärased solistid ja intrigeeriva muusika. Kavas on Tulve, Jõeleht, Haas, Steen-Andersen, Zubel. Otseülekanne eetris kolmapäeval, 19. oktoobril kell 19..

Nüüdismuusika festivali AFEKT solistide kontserdil esinevad KUMU viienda korruse näitusesaalis Poola helilooja ja sopran Agata Zubel, klarnetimängija Benjamin Maneyrol Belgiast, akordionist Külli Kudu, festivali kunstiline juht, flötist ja helilooja Monika Mattiesen ning helilooja Helena Tulve heliobjektidel.

Kontserdi kavas on festivali nimihelilooja Georg Friedrich Haasi kakskümmend aastat tagasi loodud teos “... aus freier lust ... verbunden” bassklarnetile ning Berliinis tegutseva helilooja, interpreedi ja installatsioonikunstniku Simon Steen-Anderseni “Difficulties Putting it Into Practice” kahele võimendatud esitajale.
Samuti kõlab Poola noorema põlvkonna ühe silmapaistvama helilooja Agata Zubeli “Parlando” soolohäälele ja elektroonikale helilooja enda esituses.
Esiettekandele tuleb Lauri Jõelehe Akordionisonaat, mis on helilooja viimastel aastatel loodud sooloteostest kõige mahukam.
Esitamisele tuleb ka teise Eesti helilooja, Helena Tulve “silences/larmes” (“vaikused/pisarad”), mis loodud 2006. aastal sopranile, oboele, häälestatud klaasidele ja tuulekellale.

Rahvusvaheline nüüdismuusika festival AFEKT toimub Tallinnas ja Tartus 19.-26. oktoobrini. Tegemist on jätkuga Tartus 14 aastat toimunud Eesti Heliloojate Festivalile.
Viimastel aastatel Tallinnasse laienenud ja rahvusvahelisi kollektiive kaasanud festival sai muutustest tulenevalt uue nime.
Festivali eesmärk on tuua Eesti publiku ette praegune Euroopa nüüdismuusika keskkond. Läbiv teema on tänavu “Visuaal ja muusika”.
Multimediaalseid või teatraalseid elemente kasutatakse mitmel kontserdil, kaasatud on nii visuaalkunstnikke kui ka lavastajaid.

Kontserdi kava:

* Helena Tulve – “silences / larmes” sopranile, oboele, häälestatud klaasidele, tuulekellale (2006)
* Lauri Jõeleht – Sonaat akordionile (2016, esiettekanne)
I Lento
II Moderato
III Toccata
IV Lento
* Georg Friedrich Haas – “... aus freier lust ... verbunden” bassklarnetile (1994/96)
* Simon Steen-Andersen – “Difficulties Putting it Into Practice” kahele kuni neljale võimendatud esitajale (2007)
* Agata Zubel – “Parlando” soolohäälele ja elektroonikale (2000)

Kontsert “Festivali AFEKT solistid” on eetris kolmapäeval, 19. oktoobril kell 19.

Ülekannet KUMU viienda korruse kaasaegse kunsti galeriist vahendab toimetaja Johanna Mängel. Helirežissöör on Aili Jõeleht.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar