Kontserdisaalis. Triin Ruubel ja Frank-Immo Zichner

Eesti viiuldaja Triin Ruubel ja saksa pianist Frank-Immo Zichner toovad ettekandele kõik Johannes Brahmsi viiulisonaadid.

Läinud aasta detsembris külastasid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat huvitavad ja kogenud professionaalid Euroopa tuntuimatest muusikaülikoolidest. Meistrite nädala raames andsid ühise kammerkontserdi Frank-Immo Zichner Berliini Kunstide Ülikoolist ja EMTA õppejõud Triin Ruubel. Ettekandele tulid kõik Johannes Brahmsi viiulisonaadid aastatest 1878-1888.

Triin Ruubel on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske juhendamisel. 2012. aastal jätkas ta õpinguid Rostocki Kõrgemas Teatri- ja Muusikakoolis professor Petru Munteanu klassis ning hiljem sama pedagoogi juhendamisel Augsburgi Ülikooli Leopold-Mozarti-Instituudi magistrantuuris.
Triin Ruubel on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ning soleerinud orkestrite ees nii Eestis kui välismaal. Triin on mitmete rahvusvaheliste fondide stipendiaat. 2017. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kui särav solist ja kontsertmeister ning tunnustati ka tema kõrgetasemelist muusikutööd orkestrites ja ansamblites. Ta on salvestanud muusikat Põhja-Saksa Ringhäälingu arhiivi ning koos Tallinna Kammerorkestriga Timo Steineri autoriplaadile.
Alates hooajast 2015/2016 on Triin Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Praegu töötab õppejõuna ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, assisteerib professor Petru Munteanut meistrikursustel ning juhendab noori viiuldajaid Järvi Suveakadeemias Pärnus. Triin mängib Saksa pillimeistri Andreas Hudelmayeri 2015. aastal valmistatud viiulil.

Frank-Immo Zichner on väga mitmekülgset repertuaari esitav pianist ja kammermuusik. Tema sügav huvi avastada midagi uut muusikas ulatub kaugemale tuntud repertuaari taastõlgendamisest. Sageli kõlavad Zichneri salvestistel ja kontsertidel vähetuntud ja ebaõiglaselt unustustehõlma vajunud heliloojate teosed. Ta on kokku salvestanud 25 albumit ning tema loominguline töö on pälvinud tunnustuse saksa plaadikriitikutelt.
Olulised mõjutajad ja toetajad on Zichneri jaoks olnud pianist Menahem Pressler ja Jacob Lateiner ning György Kurtág. Kontsertreisid on Zichnerit viinud kõikjale Euroopas, aga ka Aasiasse, Ameerikasse ning Jaapanisse. Ta on solistina esinenud mitmete tunnustatud orkestrite ees, sealhulgas Berliini Raadio Sümfooniaorkester. Aastatel 2000–2013 mängis Zichner Aperto Klaverikvartetis koos Gernot Süßmuthi (viiul), Stefan Fehlandti (vioola) ja Hans-Jakob Eschenburgiga (tšello). Alates 2011. aastast töötab Zichner Berliini Kunstide Ülikoolis. Samal aastal asutas ta kooli juurde kammermuusikakeskuse (Kammermusikzentrum UdK). Ta on armastatud ja kõrgelt hinnatud kammermuusika õppejõud. Enne Berliini Kunstide Ülikooli töötas Zichner klaveri, saateklassi ja kammermuusika õpetajana Franz Liszti Muusikaakadeemias Weimaris, Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatriakadeemias Leipzigis ning Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis Berliinis. 2004. aastal oli Zichner külalisõppejõud Bloomingtoni Muusikaülikoolis, kus ta asendas Menahem Pressleri tunde.


Kavas:

Johannes Brahms (1833-1897)

* Sonaat viiulile ja klaverile nr. 1 G-duur op. 78 (1878-79)
I Vivace ma non troppo
II Adagio
III Allegro molto moderato

* Sonaat viiulile ja klaverile nr. 2 A-duur op. 100 (1886)
I Allegro amabile
II Andante tranquillo – Vivace
III Allegretto grazioso (quasi andante)

* Sonaat viiulile ja klaverile nr. 3 d-moll op. 108 (1886-1888)
I Allegro
II Adagio
III Un poco presto e con sentimento
IV Presto agitato


Kontsert on salvestatud 8. detsembril 2017 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis.
Helirežissöör on Aili Jõeleht, toimetaja Johanna Mängel.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud