Kontserdisaalis: Ood Püha Cecilia auks (1)

Pühapäeval, 29. märtsil kell 20 on otse-eetris kontsert Oleviste kirikust. Muusikud mängivad seal kõigi muusikute kaitsepühaku Püha Cecilia auks ning 800-aastase Maarjamaa ja muusika-aasta 2015 kiituseks. Kõigile rõõmu muusikast.

Kontserdisarjas “Kirikupühad Maarjamaal” toob Corelli Music publikuni vaiksele nädalale eelneva palmipuudepüha meeleolule sobiliku inglise barokkhelilooja Henry Purcelli suurteose ‟Ood Püha Cecilia auks”.

Teose esitavad Jaanika Kuusik, Ivo Posti, Mikk Dede, Uku Joller, Rahvusooper Estonia Poistekoor ja Corelli Barokkorkester ajastu pillidel.
Dirigent on Martin Sildos.

Ülekannet Tallinna Oleviste kirikust vahendavad toonmeister Aili Jõeleht ja toimetaja Kersti Inno.

Henry Purcelli ‟Ode to St Cecilia” / ‟Ood Püha Cecilia auks” (tuntud ka kui ‟Hail! Bright Cecilia”) valmis 1692. aastal iirlase Nicholas Brady (1659 – 1726) tekstile.
Brady poeem tugines 1687. aasta John Drydeni (1631–1700) oodil, mis jutustas loo sellest, kuidas Cecilia oreli leiutas. Dryden omakorda oli restauratsiooniaegsel Inglismaal prominentne luuletaja ja näitekirjanik, kelle algtekst tegeleb Pythagorase harmonia mundi teooriaga: lühidalt on selle mõte, et Maa loomise keskne jõud oli muusika.
Drydeni teksti alusel on hiljem teose loonud ka Georg Friedrich Händel.
Brady versioon isikustab muusikainstrumente ja Ceciliat pisut üksikasjalikumalt. Teos ülistab muusika allikat ja jõudu ning manab seejärel esile iga muusikainstrumendi karakteri.
Juttu tuleb meloodilisest viiulist, armunud flöödist (restauratsiooniaegsel Inglismaal oli see plokkflööt), pehmest kitarrist, vilepillist (hämmastaval kombel mitte trompetist) ja kogu sõjaharmooniast – seega ka tollest ‟imelisest masinast” orelist, Cecilia oma instrumendist.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar