Kontserdisaalis: Mihkel Poll ja ‟Romantiline klaver”

Teisipäeval 5. aprillil kell 19 on Klassikaraadios ülekanne Estonia kontserdisaalist. Sarjas ‟Romantiline klaver” esineb noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste Mihkel Poll, kes esitab Chopini ja Schumanni teoseid.

Kontserdi kavas on romantismiaja heliloojate põlvkonna kahe tugisamba Frédéric Chopini ja Robert Schumanni teosed.

* Robert Schumann (1810–1856) – Sonaat nr 1 fis-moll op. 11 (1835)

Paljud Schumanni teosed ammutasid inspiratsiooni armastusest tema klaveriõpetaja tütre Clara Wiecki vastu. Olles 23-aastane ja äsja armunud tollal 14-aastasesse Clarasse, pani helilooja oma tunded Klaverisonaati nr. 1 fis-moll op. 11, mida ta kirjeldas neiule kui “oma südamekarjet tema poole”.

* Frédéric Chopin (1810–1849) – 24 prelüüdi op. 28 (1839)

Kui kogu maailma klaverimuusika peaks hävitatama, üks kogumik välja arvatud, siis mina annaksin oma hääle Chopini prelüüdide eest”, ütles ameerika muusikakriitik Henry Finck.

Mihkel Poll on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel.
2004. aastal pälvis ta I preemia ning orkestri eripreemia Rina Sala Gallo nimelisel pianistide konkursil Monzas, Itaalias; samal aastal võitis ta peapreemia ja neli eripreemiat vabariiklikul interpreetide konkursil “Con brio”.
2006. aastal sai ta I preemia Ferroli rahvusvahelisel pianistide konkursil Hispaanias ning I preemia ja Tubina eripreemia esimesel Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil.

Esinemised on viinud teda paljudesse Euroopa kontserdisaalidesse, muuhulgas on ta esinenud Londoni Wigmore Hallis, Barbican Hallis ja Peterburi Filharmoonia Suures Saalis.

Ta on astunud üles koos ERSO, Läti Rahvussümfoonikute, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Magdeburgi Filharmoonikute, Norrbotteni Kammerorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Birminghami Sinfonia, Birminghami koolide Sümfooniaorkestri, Norwichi Filharmooniaorkestri, Lincolni Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja EMTA Sümfooniaorkestriga.
Sel hooajal ootavad muuhulgas ees etteasted Sarasota Sümfooniaorkestri, Birminghami Sinfonia, Oltana Sümfoonikute ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

Mihkel Polli repertuaar on žanriliselt ja ajastuliselt väga lai, hõlmates nii suurvorme kui miniatuure ning meistriteoseid Bachist Ligetini. Samuti musitseerib Mihkel Poll sageli kammeransamblites koos eesti väljapaistvate instrumentalistide ja lauljatega, teiste hulgas oma õe, viiuldaja Mari Polliga.

2009. aastal ilmus Mihkel Polli debüütplaat 20. sajandi klaverimuusikaga maineka Soome plaadifirma Ondine märgi all.
2015. aastal ilmus tema teine sooloplaat, millel kõlab George Enescu, Béla Bartóki, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa looming.
CD pälvis 2015. aasta Eesti Parima Klassikaalbumi auhinna.

Ülekande toovad Estonia kontserdisaalist kuulajateni toonmeister Kaspar Karner ja toimetaja Tiina Kuningas.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar