EBU Jõulumuusikapäev: RAM kõlab Tallinnast Euroopasse

Euroraadio Jõulumuusikapäev saab tänavu sära ka Eestist, kui Tallinna Metodisti kirikus annab Eesti Rahvusmeeskoor kontserdi “Oo, koidusära” Mikk Üleoja juhatusel. Eetris 18. detsembril kell 18. Vahendab Marge-Ly Rookäär.

Kontserdil kõlab uudisteos – Tõnu Kõrvitsa “Laulud Dolorese lauluvihikust”, mille aluseks on hüljatud majast leitud vana lauluvihiku tekstid ja rahvaviiside töötlused.
Helilooja suvekodu küla servas on mahajäetud maja, kus kunagi elas Dolores, kes olla osanud lindude keelt ja teadis palju taimedest.
Kõrvits käis Dolorese majas uudistamas ja kord leidis ta kolihunniku alt kasti raamatutega, kus teiste seas oli ka käsitsi kirjutatud lauluraamat. Dolorese vihikust leitu ongi uudisteose algmaterjal.

Teine teos on meie nüüdishelilooja Toivo Tulevi pala kontratenorile, kahele meeskoorile ja kolmele instrumentaalansamblile “Oo, koidusära”.
Teose pealkiri on pärit ühest seitsmest antifoonitekstist, mida lauldakse alates 17. detsembrist kuni jõululaupäevani.
Tegemist on Magnificati antifoonidest koosneva tsükliga, mis kõik algavad pöördumisega “Oo”.

Kahe mainitud teose vahepeal improviseerivad Celia Roose, Tuule Kann ja Robert Jürjendal Eesti regilaulude teemal, mis jutustavad pühadeootusest ja jõulumüsteeriumist.

Eesti jõulukontserdil esinevad:

Celia Roose (vokaal, torupill), Tuule Kann (vokaal, kannel), Robert Jürjendal (kitarr, elektroonika)
Ka Bo Chan (kontratenor)
Puhkpilliansambel : Kristi Volmer, Reet Käärik, Nils Rõõmussaar (oboe)
Kristjan Kungla, Kadri-Ann Nuut (fagott)
Chris Sommer, Samuel Jalakas (trompet)
Johannes Kiik, Ivar Kiiv, Guido Kongas (tromboon)
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja

Euroraadio Jõulumuusika Päev on ülemaailmse ringhäälinguorganisatsiooni EBU (European Public Broadcasting) populaarne ühisprojekt.
12-tunnine jõulumuusika ühisprogramm läheb igal aastal ühel jõulueelsel pühapäeval igal täistunnil eetrisse maailma erinevaist paigust, pühademeeleolus kirikutest ja kontserdisaalidest.

Eesti Rahvusmeeskoori jõulukontserti vahendab 20 suurt raadiojaama üle maailma: Inglismaa BBC, Kanada, Hispaania, Rumeenia, Läti, Portugal, Taani, Rootsi, Islandi, Soome, Iirimaa, Kreeka, Austria, Bulgaaria ja Tšehhi rahvusraadiod, Ameerikast Minnesota ringhääling, nii inglise- kui prantsusekeelne ringhääling Kanadas ning kolm Saksamaa raadiojaama – Saarbrückeni, Hesseni ja Baieri raadiod.

Klassikaraadio ülekande Euroopa raadiotesse vahendavad helirežissöör Tanel Klesment, heliinsenerid Ats Treimaa ja Virgo Mäe, tehniline koordinaator Margus Koval, toimetaja Marge-Ly Rookäär ja produtsent Tiia Teder.

Klassikaraadios on Euroraadio Jõulumuusikapäev 18. detsembril kell 11 – 22.

Eesti kontserdi ülekanne algab kell 18.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud