Kooskõla. Kaasaja koorimuusika enimesitatud teos, Jenkinsi Rahumissa

Ilmselt kuulajaile kergesti haaratav ning värvikas helikeel koosmõjus sügavate tekstidega, on ka põhjuseks, miks Karl Jenkinsi Rahumissa "Relvastatud mees" on üks enimesitatud kaasaegseid kooriteoseid. Alates esiettekandest Londonis aastal 2000, on rahusõnum kõlanud üle 800 korra ja enam kui 20-s riigis.

Oma karjääri ennekõike heliloojana alustanud waleslane Karl Jenkins on tuntud jazz- ja jazz-rockmuusik. Ta mängib mitmeid puhkpille: bariton- ja sopransaksofoni, ning oboed, lisaks klahvpillid. Jenkins on kirjutanud palju muusikat reklaamidele, heliloojana sai tema läbimurdepunktiks crossover projekt “Adiemus”. Jenkinsi "Rahumissa" teeb eriliseks helilooja oskus ilma erakordseid ja epohhiloovaid komponeerimisvõtteid kasutamata ühendada muusika ja tekst viisil, mis tekitab kuulajas ühtaegu muserdatust ja õõva, kuid samas täidab ka lootusega. Teos valmis Millenniumi pidustusteks Leedsi Kuningliku Relvamuuseumi tellimusel ja oli algselt pühendatud Kosovo kriisi ohvritele.

Kõlab Karl Jenkinsi suurteose Rahumissa “Relvastatud mees” (”The Armed Men”) esiettekande salvestuse Eestis. Esitavad Pärnu Linnaorkester, Pärnu Kammerkoor, Pärnu Noortekoor ja segakoor Endla; solistid Helen Lokuta (sopran) ja Elisabeth Tiits, dirigeerib Jüri Alperten.

Salvestatud VIII Pärnu Rahvusvahelise Koorifestivali avaõhtul Pärnu Kontserdimajas 20. mail 2010.

Stuudios on Marge-Ly Rookäär.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar