Minu Eesti: Tuuli ja Selvadore Rähni Islandilt

Pühapäeval, 4. märtsil kell 9 on eetris saade Islandil elavast eesti muusikute paarist Tuuli ja Selvadore Rähnist. Jutud eestlase elust erinevates kultuuriruumides Saksamaal, Jaapanis ja Islandil. Saatejuht on Kersti Inno.

1991. aastal läksid nad pärast Tallinna Riikliku Konservatooriumi lõpetamist koos Saksamaale õppima, Tuuli klaverit, Selvadore klarnetit.
Sealt edasi kutsuti Selvadore Rähni Jaapanisse Kyoto Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeistriks ning viimased tosinkond aastat on perekond elanud Islandil, õpetanud sealsetele lastele muusikat ning andnud kontserte.

Vestleme muusikutepaari elust erinevates kultuuriruumides Saksamaal, Jaapanis ja Islandil ning sellest, kuidas paistab selle taustal elu Eestis.

Saatejuht on Kersti Inno.

Kordub kolmapäeval, 7. märtsil kell 21.

Klarnetist ja helilooja Selvadore Rähni on üks tuntumaid Eesti klarnetimängijaid maailmas. Tegutsedes nii solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina on ta saavutanud tunnustust eelkõige Jaapanis, kus ta aastatel 1997–2005 tegutses Kyoto Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeistrina, omades tähtajatut lepingut. Praegu on Selvadore Rähni Põhja-Islandi väikeasula muusikakooli direktor ja õpetaja.
Tähtsamad ülesastumised solistina on leidnud aset Tallinnas, Berliinis, Karlsruhes, Kyotos, Osakas, Tokios, Moskvas ja Stuttgartis. Kammermuusikuna on Rähni osalenud mitmetel festivalidel ning teinud koostööd Leipzigi Keelpillikvartetiga ning selliste interpreetidega nagu tšellistid David Geringas ja Tsuyoshi Tsutsumi, pianistid Michie Koyama, Petras Geniusas, Albert Atenelle, Tuuli Rähni ja Kalle Randalu jt. Ta on juhendanud meistrikursusi Jaapanis, Hispaanias, Eestis ja Saksamaal.
Õpingud. Aastatel 1986–1991 õppis Rähni klarnetit Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Rein Karini ja Vahur Vurmi juures. Aastatel 1991–1997 jätkusid õpingud professor Wolfgang Meyeri juhendamisel Karlsruhe Muusikakõrgkooli magistrantuuris ning seejärel doktorantuuris, mille lõpetas 2001. aastal kõrgeima võimaliku hinde ja kiitusega. 1996. aastal tegutses ta professor Meyeri assistendina Karlsruhe Muusikakõrgkoolis. Lisaks on ta aastatel 1993–1997 täiendanud end Pariisis professor Alain Damiens’i juures.
Heliloojana ta on välja andnud klaverialbumi ‟Pildid minu elust” (ERP 2010).

(EMIK)

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud