Muusikatuba: Heino Eller, klaver ja Sten Lassmann

Neljapäeval, 9. märtsil kell 10 külastab Muusikatuba pianist Sten Lassmann, kes on pühendunud Heino Elleri klaverimuusika uurimisele, esitamisele ja salvestamisele. Teda küsitleb Kersti Inno. Kõlab Lassmanni interpretatsioon.

Vestleme Sten Lassmanniga Heino Elleri klaveriloomingust, loomeperioodidest ja helikeele muutustest ja kuulame muusikat Sten Lassmanni salvestatud Elleri albumitelt.

Saatejuht on Kersti Inno.

Sten Lassmann:
“Kogu Elleri tegevus nii heliloojana kui pedagoogina kandis kõrget professionaalset nõudlikkust. Elleri meistriteosed, mis tema loomingust kõige enam esile tõusevad, seisavad võrdsetena maailma kõigi klaveriliteratuuri teiste meistrite kõrval ja mitmed teosed kuuluvad XX sajandi klaverimuusika tippu. Eks see olegi põhjus, miks Ellerist tuleb ikka ja jälle rääkida!”

Heino Elleri klaveriloomingu esitamise, salvestamise, uurimise ning tutvustamisega on Sten Lassmann on tegelenud alates 2008. aastast. 
Elleri klaverimuusika oli Lassmanni doktoritöö aluseks Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias aastatel 2008-2012.
Aastast 2011 ilmub Londonis koostöös plaadifirmaga Toccata Classics seeria “Heino Eller – Complete Piano Music”, mille kogupikkuseks on kavandatud 8 CD-plaati. 2014. aastal ilmus viies plaat selles seerias.
Elleri klaverimuusika plaadistamisprojekti juures on Lassmann tegev ka produtsendi ning toimetajana.

Selle mahuka ja tänuväärse töö eest on Sten Lassmann pälvinud XIV Heino Elleri nimelise muusikapreemia (2011) ning Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2015).

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar