Noorte Stuudio. Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester

Noorte Stuudio selle hooaja viimasel noorteorkestri kontserdil esineb Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester. Dirigeerivad Ott Kask ja Katrin Talmar. Viiulil soleerivad Elle Isabel Lindpere, Rahel Hollman, Greta Liset Ruben ja Anna Säkki, flöödisolist on Hanna Grete Rebane ja oboed mängib Junianna Zatsarnaja.

1944.aastal asutatud Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestris mängib 40–50 orkestriliiget - õpilased, vilistlased ning õpetajad. Orkestri dirigendid on Ott Kask ja Katrin Talmar.

Orkestril on olnud viimastel aastatel põnevaid väljakutseid ja esinemisvõimalusi kodu- ja välismaal: Tallinnas, Kuressaares, Haapsalus Augustibluusi festivalil, Keilas, Prangli saarel, Valgas, Tartus, Põhja-Soomes, Prantsusmaal, Itaalias, Poolas, 2015 aasta juunis Cremonas, Itaalias X Euroopa Sümfooniaorkestrite Festivalil ning 2017 aasta juulis Sloveenias, Itaalias ja Prantsusmaal festivalil The Provance Festival of Youth Orchestras. Alates 2011.aastast on orkester regulaarselt osalenud üldlaulupidudel.
Orkestri repertuaari valik on vastavalt orkestri koosseisu võimalustele olnud vaheldusrikas. Kavades on olnud erinevate ajastuste eesti ja välismaist akadeemilist muusikat, rahvamuusikaseadeid, filmimuusikat , jazz ja popmuusika seadeid. Tihti on orkester üles astunud solistide ja ka kooride saateorkestrina, toetades nii oma kooli andekaid soliste, samuti kooli vilistlasi – professionaalseid muusikuid – Mihkel Metsala, Uku Suviste, Arete Teemets jt.

Muusika autoritest on repertuaaris olnud: Susato, Hasler, Gastoldi, Lully, Bach, Händel, Haydn, Mozart, Brahms, Strauss, Mendelssohn, Debussy, Offenbach, Elgar, Holst, Sibelius, McCartney, Eric Whitacre, Jo Hisaishi, Tamiya Terashima, Vince Mendoza, Louis Prima, Richard Bona, Ennio Morricone, Klaus Badelt, Eduard Tubin, Heino Eller, Eugen Kapp, Margo Kõlar, Tõnu Kõrvits, Timo Steiner, Risto Laur, Villem Kapp, Ülo Krigul, Tauno Aints, Tonio Tamra, Veljo Tormis jt.

Kavas:

* Leo Delibes - Le roi s'amuse Ballet suite
Galliarde
Pavane
Lesquercarde
Passepaid
* Arcangelo Corelli - Concerto IV Op 6 nr 4 keelpilliorkestrile, I osa Adagio - Allegro
Viiulisolistid: Elle Isabel Lindpere, Rahel Hollman, Greta Liset Ruben ja Anna Säkki
* Francois Joseph Gossec, seade Ott Kask - "Tambourine" flöödile ja orkestrile
Flöödisolist: Hanna Grete Rebane
* Ennio Morricone, seade Robert Longfield - "Gabriel's Oboe" filmist "Mission"
Oboesolist: Junianna Zatsarnaja
* Georg Friedrich Händel - osad süitidest Veemuusika Nr 1 F-duur ja Nr 2 D-duur
Minuet - Pomposo (Nr 2 D-duur)
Air (Nr 2 D-duur)
Bourree (Nr 1 F-duur)
Air (Nr 1 F-duur)
Alla Hornpipe (Nr 2 D-duur)

Ülekanne Eesti Raadio 1. Stuudiost. Vahendab Johanna Mängel.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud