Helileid: Tobias von Glencki talvemeeleolu

Neljapäeval, 11. detsembril kell 21 kõlab saates “Helileid” jazzitaustaga sakslase talvemeeleoludest inspireeritud teos kammeransamblile.

Ettekandele tuleb Saksamaal ja Šveitsis resideeruva helilooja ja muusiku Tobias von Glencki teos “Winter Suite” (“Talvesüit”) kammeransamblile.

Tobias von Glenk on sündinud 1978. aastal Hamburgis ja õppinud jazz-kontrabassi ning kompositsiooni Zürichis. Käesoleval ajal elab ja tegutseb ta nii Zürichis kui Berliinis.

Helilooja muusika on kaunis sümbioos erinevatest muusikastiilidest. Tema loomingus kohtub klassikaline muusika nüüdishelide, jazzmuusika ja popi rütmikaga ning ambientsete atmosfääridega.
Tähtsal kohal on improvisatsioonilisus ja põnevad kõlakooslused. Tobias von Glenck on kirjutanud hulgaliselt muusikat erinevatele jazzansamblitele, aga ka klassikalistele koosseisudele, teatrilavale ning filmidele.

“Winter Suite” on komponeeritud 2013. aasta sügisel ja talvel. Improviseeritud olemusega rütmiliselt värvikas teos maalib kuulajatele muusikalise pildi talveaja meeleoludest, enesesse vaatavast ning rahulikust seisundist.

Esineb uue muusika ansambel Trabant Echo Orchestra, mille koosseisus mängib ka helilooja ise.

Kontsert toimus 7. veebruaril 2014 aastal Zürichis.
 
Eetris neljapäeval, 11. detsembril kell 21.

Kommentaari teeb Johanna Mängel.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})