Eesti interpreedid. Arvo Leibur

Pühapäeval, 5. oktoobril kell 9.05 on eetris portreesaade viiuldaja Arvo Leiburist, kes on varsti jõudmas oma esimese juubelini.

Pühapäeval, 5. oktoobril kell 9.05 on eetris portreesaade viiuldaja Arvo Leiburist, kes on jõudmas oma esimese juubelini.

Arvo Leibur on eesti viiulitalent, kes on tulnud tagasi koju pärast mitu aastakümmet kestnud tööperioodi Hollandi orkestrite juures.
Käesoleval ajal on ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister ja EMTA õppejõud, esineb solistina ja ansamblites ning on salvestanud rohkesti kaunist viiulimuusikat.

Arvo Leibur on jõudmas oma esimese juubelini.

Saate koostab Kersti Inno.

Kordus kolmapäeval, 8.oktoobril kell 21.


Arvo Leibur alustas muusikaõpinguid 1972 Tartu Lastemuusikakoolis õpetaja Virve Vääri juhendamisel.
Õpingud jätkusid 1978 Tallinna Muusikakeskkoolis Jüri Gerretzi juures. Aastatel 1982–1989 õppis Arvo Leibur Moskva Konservatooriumis Irina Botškova juhendamisel ning täiendas end Galina Barinova ja Igor Bezrodnõi eratundides.

Alates 1991. aastast on ta olnud tegev Hollandis: 1991–1995 oli ta Amsterdami Nieuw Sinfonietta külalisliige ja seejärel kontsertmeister, 1995–2001 kontsertmeister Põhja-Hollandi Filharmooniaorkestris (Noordhollands Philharmonisch Orkest) Haarlemis ja 2001. aastast Holland Symfonia kontsertmeister Amsterdamis.
Alates 2001. aastast on Arvo Leibur ühtlasi ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Lisaks on Arvo Leibur tegutsenud külaliskontsertmeistrina Residentie Orkesti juures Haagis, Nederlands Ballettorkestis, Hollandi Raadio Filharmooniaorkestris, Hollandi Kammerorkestris ja Tallinna Kammerorkestris.

Tema tegevust on tunnustatud 2005.aastal Eesti Muusikanõukogu aastapreemiaga silmapaistva solistitegevuse ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kõlapildi kujundamise eest.
Üks viimaseid tunnustusi on Hollandi Kuningriigi poolt väljaantav Oranje-Nassau orden.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})