Rahvusooper alustab uut hooaega

Kolmapäevaõhtuses Estonia etenduses astub Adinana üles Moldova sopran Tatiana Lisnic, keda eestlased ootasid külla juba mullu "Romeo ja Julia" ettekandele.

Kolmapäevaõhtuses Estonia etenduses astub Adinana üles Moldova sopran Tatiana Lisnic, keda eestlased ootasid külla juba mullu Gounod’ Romeo ja Julia kontsertettekandele.

Siis lauljanna haigestus, nüüd aga tasub oma vana võla heldelt, esitades pearolli eelmisel kevadel esietendunud bel canto meistriteoses. 
Tema armastatu Nemorinona astub üles Cataldo Caputo Itaaliast.

Pildil: Vello Pähn juhatab Estonia teatri orkestrit Estonia laadal.

Nädalavahetusel toimunud Estonia laadal sai kuulda numbreid nii juba kavas olevatest kui tulevikus kavva jõudvatest teostest.
Barokkooperi huvilisi hoiab põnevil nädala pärast ees ootav Händeli “Rinaldo” esietendus, mis ei jää selle hooaja viimaseks – terve augustikuu on kogu teater vahetpidamata mitme etendusega proove teinud ja juba on valmis ka jaanuaris esietenduva Imre Kalmani opereti lavastus.

Pildil: kroonitud teatrijuht Aivar Mäe on intervjuuhoos.

Traditsiooniliseks saanud kontsertettekandeks on tänavu valitud Rimski-Korsakovi ooper “Lumehelbeke”.
Kuidas tähistatakse Georg Otsa 95. sünniaastapäeva, ja milliseid uusi lauljaid ja dirigente saame peagi rahvusteatri laval näha, räägivad kolmapäevases Deltas RO Estonia peadirektor Aivar Mäe ja kunstiline juht Vello Pähn.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})