Kontserdisaalis: Rossini pidulik missa

Laupäeval, 20. detsembril kell 19 on eetris lontserdisarja “Oratorio” jõulukontsert. Esinevad EFK ja Tallinna KO Tõnu Kaljuste juhatusel.

Laupäeval, 20. detsembril kell 19 on eetris lontserdisarja “Oratorio” jõulukontsert. Esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel.

Solistid on Sarah Wegener (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Fulvio Oberto (tenor), Olari Viikholm (bass).

Esitamisele tuleb Gioachino Rossini “Väike pidulik missa”.

Otseülekannet Estonia kontserdisaalist vahendavad toonmeister Siim Mäesalu ja toimetaja Kersti Inno.

Gioachino Rossini “Petite messe solennelle” (Väike pidulik missa) sündis 1863. aastal.
Seda peetakse Rossini muusikaliseks testamendiks. Oma sõbrale Edmond Michotte’le olevat helilooja tunnistanud, et ta tahtis enesest jätta maha viimse pärandi, mis oleks eeskuju sellest, kuidas kirjutada häälele.
Tõepoolest demonstreerib missa Rossini lennukat oskust luua kauneid meloodiaid (sageli ooperliku karakteriga), millele annavad värvi julged harmooniad, tema eksimatut dramaturgilist vaistu ja suurepäraseid teadmisi kontrapunktis.

Tõnu Kaljuste:
2012 aastal plaadistasin teose kammerliku algversiooni 8 saksa lauljaga kirjastusele Carus. Tutvudes teose suure koosseisu versiooniga, tundsin, et võiks eksisteerida veel, üks vahepealne kõla, kus oleks algversiooni läbipaistvust ja suure versiooni tämbririkkust. Nii pöördusingi Tõnis Kõrvitsa poole uue versiooni loomise ettepanekuga. Tänane jõulukontsert on selle variandi pidulik, väike esiettekanne.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})