Braavo: Steven Isserlis

Kolmapäeval, 3. septembril kell 21 on saate Braavo külaline tipptšellist Steven Isserlis, kes läinud suvel musitseeris Pärnus. Saate autor on Nele-Eva Steinfeld.

Steven Isserlis oli tänavuse Pärnu Muusikafestivali peakülaline ning Pärnus viibimise ajal andis ta Klassikaraadiole intervjuu, mida pühapäevases saates kuulame.
Pärnus kõlas Isserlise esituses William Waltoni Tšellokontsert, mängis Pärnu Festivaliorkester ja dirigeeris Paavo Järvi.

“Muusikamaailm – ja muusika ise – on Steven Isserlise juuresolekul lõpmatult rikkam.”
Nii on öelnud Isserlise kohta briti muusikaajakiri?Gramophone.

Tšellist Steven Isserlis on nii solist, ansamblist kui julgete ideedega loovisik kõige laiemas mõttes, sest talle ei valmista raskust isegi raamatute kirjutamine.
Ta on muusik, kellega leiab kiiresti kontakti nii vesteldes kui tema mängu saalist kuulates. Isserlise suur energiaväli tõmbab kaasa ja tema muusikalised ideed tunduvad kuulamise hetkel ainuõiged, sest tema mäng on niivõrd kaasahaarav ja loomulik.

Isserlise avarat repertuaari peegeldavad auhinnatud salvestused. Plaadifirmas Hyperion ilmunud CD Bachi soolosüitidega pälvis kriitikutelt positiivset vastukaja, see valiti Gramophone’i aasta instrumentaalalbumiks ning Classic Brit Awardi kriitikute valikusse.
1998. aastal pälvis ta oma muusikaliste teenete eest Briti impeeriumi ordeni (CBE), 2000. aastal Zwickau linna Schumanni auhinna, 2013. aastal lisati ta ühena kahest elavast tšellistist Gramophone’i kuulsuste saali (Gramophone’s Hall of Fame).

Steven Isserlis on innustunud uue muusika esitaja ning on koostööd teinud paljude heliloojatega.
Ta esiettekandele toonud näiteks John Taveneri teose “The Protecting Veil”, Wolfgang Rihmi Tšellokontserdi ja György Kurtagi teosed soolotšellole.
Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia lahkel loal mängib Steven Isserlis 1726. aasta Stradivariuse Marquis de Corberon (Nelsova) tšellol.

Saade on eetris pühapäeval, 31. augustil kell 9
Kordub kolmapäeval, 3. septembril kell 21.

Saate autor on Nele-Eva Steinfeld.

Vaata lisaks:

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})