Üleskutse kuulajatele – valime Eesti Klassikaplaadi

Klassikaraadio ja Rahvusraamatukogu koostöös algab kõigi aegade parima Eesti Klassikaplaadi selgitamine. Kõik on muusikasõprade kätes. Lööge innukalt kaasa! Esialgu on plaadinimekirjad väljas tutvumiseks ja vigadeparanduseks.

Eesti Rahvusraamatukogu plaadikollektsiooni põhjal koostatud nimekirjas on praegu 1900 plaati ja helikassetti. Vanim neist on välja antud 1908. aastal, uusimad kannavad tänavust aastanumbrit.
Kindlasti ei ole selline nimekiri veel täielik – plaate on nii puudu kui üle.

Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder: ‟Siin on ülevaade Eesti salvestatud muusikakultuuri ajaloost. Praktiliselt kogu helilooming ja esitused, millel on sisulist kaalu, on aja jooksul jäädvustatud, pakendatud ja kuulajatele helikandjatel kättesaadavaks tehtud. Siin on ka hulk selliseid plaate ja muusikat, mille järgi Eestit teatakse laia ilma peal.”

Vaata: klassikaraadio.err.ee/klassikaplaat

Klassikaraadio pöördub kuulajate-muusikasõprade poole, et nad koos aitaksid plaadinimekirjad enne hääletamise algust korda seada.
Otsige, sirvige, vaadake veebis plaadinimekirja ja andke teada, kui märkate täiendamis- või parandamisväärset.

Üleskutse on ka muusikutele, et nad annaksid märku, kas nad on siin õigesti esindatud. Ehkki rohkem kui pooled plaadid on varustatud ka ümbrise pildiga, on sadadel plaatidel need ikkagi veel puudu. Siin on võimalik tegijatel kaasa lüüa.
Ning kui tuleb välja, et Rahvusraamatukogu fonoteegis mõnda plaati veel pole, siis saab ju sedagi teada anda, kuidas see sinna võiks jõuda.
Raamatukogul on maailmas suurim Eesti salvestatud muusika kogu, mis on välja antud plaatidel ja helikassettidel. Aga ikka veel ei ole see täielik.

Klassikaplaadi hääletus algab internetis 16. märtsil ja lõpeb 13. aprillil.
Kõik saavad kaasa lüüa.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar