Üheksanda korruse kontserdid: teistmoodi aastalõpp

Klassikaraadio asub Raadiomaja üheksandal korrusel ja suure tiibklaveri olemasolu seal on võimaldanud mitmesuguste kontsertide toimumist. Tänavune advendiaeg toob kolmapäeviti kell 13 eetrisse kolm eripalgelist kontserti.

Kolmel kolmapäeval (6, 13 ja 20 detsember) on esinemas omanäolised noorema põlvkonna muusikud, keda ühendab soov laulda kodumaiste poeetide tekstidele loodut, esitada muusikat kammerlikumas vormis ja väiksemalegi kuulajaskonnale.
Esimene kontsert toimub Soome Vabariigi sünnipäeval, 6. detsembril.
Esineb laulev näitleja Kristjan Üksküla.

Teisel kontserdil musitseerib Liina Saar Trio.
Kolmandal kontserdil laulab Valter Soosalu.

Kristjan Üksküla (sündinud 1987) on lõpetanud Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatriklassi Maria Petersoni ja Lembit Petersoni juhendamisel (2006).
2010 aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 24. lennu ning samast aastast on ta ka Tallinna Linnateatri näitleja.

Lisaks näitlemisele on Kristjan Üksküla lavastanud nii Linnateatris kui Theatrumis ning ta töötab  näitlejameisterlikkuse õppejõuna Vanalinna Hariduskolleegiumis ja Tallinna Balletikoolis.
Kristjan Üksküla, kes Vanalinna Muusikakoolis on õppinud nii viiuli- kui klavermängu, on muusikaga väga lähedane lapsest saati, oma laule ja luuletusi on ta üles märkinud juba varases lapsepõlvest.

Viimase kümne aasta jooksul on Kristjan kirjutanud laule peamiselt Juhan Viidingu, Marie Underi ja Indrek Hirve, aga ka William Shakespeare’i ja Aleksander Puškini poeesiale; sageli kasutab ta aga ka enda luulet.
2011. aastal avaldas Kristjan Üksküla oma esimese luulekogu “Kevadekuulutus” ja mullu kevadel üllitas ta muusikaalbumi “Uinunu laul”.
Kristjan on ka vokaalansambli “Kiivad armastajad” kunstiline juht ja laulja ning seegi ansambel on välja andnud heliplaadi – renessansiaegsete madrigalide kogumiku “Falalan” (2012).

Kristjan Üksküla esineb Klassikaraadio Klaveritoas kolmapäeval, 6. detsembril kell 13.

Ülekanne Klassikaraadios ja videoülekanne kultuuriportaalis: kultuur.err.ee

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar