Kontserdiülekanded Klassikaraadios, juuli 2016

Suvised festivalid ja muusika liit Eestimaa praeguse iluga. Paljusid hetki saab vähemalt kõrvaga kuulda ka raadio juurest lahkumata – kui parasjagu pole võimalik ise kohale minna. Järvide suvine festival Pärnus, Viljandi Folk ja muu.

 

EBU Folk Festival. Viljandi, 28 – 31 juuli

N 28. juuli, Kirsimägi

Kell 14
Eesti Etno (Liina Vainumetsa)

Kell 18
Torupilli Jussi Trio ja Schönbergi kvartett (Liina Vainumetsa)
Torupilli Jussi Trio:
Cätlin Mägi – parmupill, torupill, vokaal; Eeva Talsi – viiul, hiiu kannel, vokaal; Karoliina Kreintaal – viiul, hiiu kannel, vokaal
Schönbergi kvartett:
Katariina Tirmaste – viiul, vokaal; Lee Taul – viiul, vokaal; Sänni Noormets – viiul, vokaal; Cathy Sommer – viiul, vokaal

Kell 22
EBU Festivali avakontsert (Ivo Heinloo)
Upa, upa ubinakõnõ: Mari Kalkun – akordion, kannel (7- ja 12-keelne), vokaal; Tuulikki Bartosik – akordion, meloodika, metallofon, vokaal; Ramo Teder – mandolin, hiiu kannel, kitarr, flööt, vokaal
Maarja Nuut – viiul, luuper, vokaal
Trad.Attack!: Sandra Sillamaa – saksofon, torupill, flööt, parmupill, vokaal; Jalmar Vabarna – kitarr, vokaal; Tõnu Tubli – trummid, vokaal

R 29. juuli, Viljandi Pärimusmuusika ait (Liina Vainumetsa)

Kell 14
Cardo- Roxo (Portugal)
Carmina Repas Concalves – vioola, Antony Fernandes – torupill

Kell 16
Seto naiste- ja meestelaul
Liinatšuraq, Verska Naase

Kell 18
Márta Sebestyéni ansambel (Ungari)
Márta Sebestyén – vokaal, Julianna Laposa – viiul, Pál Havasréti – kontrabass, rataslüüra, lööktšello, Zoltán Szabó – torupill, vilepillid jt puhkpillid

Kell 20
Ljoba Jenče ansambel (Sloveenia)
Ljoba Jenče – singing stones, horse whistles, vokaal; Bojana Šaljić Podešva – vokaal; Sandro Quaglia – löökpillid, helirežii

Kell 22
Laoise Kelly (harf) (Iirimaa)

Kultrahoov (Ivo Heinloo)

Kell 15
MAAR (Norra)
Britt Pernille Frøholm – hardanger viiul, Irene Tillung – akordion, Ellen Brekken – kontrabass

Kell 17
Solo & Indrė (Senegal/Leedu)
Solo Cissokho – kora, vokaal & Indrė Jurgelevičiūtė – kankles, vokaal

Kell 19
Marta Töpferová Trio (Tšehhi)
Marta Töpferová – kitarr, cuatro, vokaal; Stanislav Paluch – viiul; Marcel Comendant – dulcimer

Kell 21
FolkBeat (Venemaa)
Svetlana Ivanova – vokaal, Svetlana Shestopalova – vokaal, Maria Zibrova – vokaal, Elena Minulina – vokaal, Vladimir Glushko – trummid, vokaal

Kell 23
Perkonviri (Läti)
Mikus Čavarts – trummid, vokaal; Tālis Gžibovskis – trummid, vokaal; Kalvis Vītols – trummid, vokaal; Kristīne Ādmine – kokle, tuulekell, vokaal; Oksana Gotlube – torupill, torud, bombard; Inita Šalkovska – jutuvestja; Raimonds Bartašēvičs – vokaal

L 30. juuli, Pärimusmuusika ait (Liina Vainumetsa)

Kell 14
Acoustic Ensemble JEBI (Lõuna-Korea)
Kim beom soo – daegeum, sogeum; Cho sun in – gayageum; Oh dan hae – pansori, vokaal; Kim tae hyeung – löökpillid; Shim jae keun – daepiri, piri; Hong min woong – klahvpillid; Kim dong geon – haegeum; Kim seung chul – a jaeng; Lee jung ho – löökpillid; E- hyeon – tantsija
 
Kell 16
Ragga Gröndal (Island)
Ragga Gröndal – vokaal; Guðmundur Pétursson – kitarr

Kell 18
Irmelin (Rootsi)
Karin Ericsson Back – vokaal; Maria Misgeld – vokaal; Eva Rune – vokaal

Kell 20
täpsustub

Kell 22
Sutari (Poola)
Basia Songin – kontrabass, perkussioon, Poola rahvuslik trumm, vokaal; Kasia Kapela – viiul, baraban trumm, löökpillid, vokaal; Zosia Barańska – viiul, baraban trumm, perkussioon, vokaal

Kultrahoov (Ivo Heinloo)

Kell 15
Lidija Dokuzović Trio (Horvaatia)
Lidija Dokuzovic – vokaal, Goran Farkas – flööt, basskitarr, perkussioon, vokaal; Allan Skrobe – kitarr, mandoola

Kell 17
Lepaseree (Eesti)
Meelika Hainsoo – hiiu kannel, vokaal; Kulno Malva – akordion, okariin, sansula, lokupill; Paul Daniel – akustiline kitarr, elektrikitarr

Kell 19
Trio Vechernizta (Bulgaaria)
Sorina Bogomilova – vokaal, Vanya Vakari – vokaal, Tanya Parvanova – vokaal, Rosen Genkov – gadulka, Anton Tzambov – tambura, Genadiy Rashkov – tapan (trumm)

Kell 21
Landstreichmusik (Šveits)
Matthias Lincke – viiul, vokaal; Christine Lauterburg – viiul, bratsche, langnäuerli, vokaal; Elias Menzi – appenzeller hackbrett; Matthias Härtel – bass; Jonas Guggenheim – akordion, vile

Kell 23
HulyaiHorod (Ukraina)
Anastasiya Filatova – tamburiin, vokaal; Iryna Baramba – vokaal; Serhiy Postolnikov – viiul, zurna, vokaal; Oleksandr Vovk – dulcimer, keyboards, bass, vokaal; Severyn Danyleyko – viiul, zurna, sopilka, vokaal; Olena Didyk – tants

P 31. juuli, Pärimusmuusika ait (Ivo Heinloo)

Kell 14
Enkel (Soome)
Leija Lautamaja – akordion, vokaal; Miia Palomäki – akordion, vokaal; Maija Pokela – kantele, vokaal; Iida Savolainen – viola

Kell 16
Maria Desbordes & Carlos Soto Folk Quintet (Hispaania)
Maria Desbordes – vokaal; Carlos Soto – flööt, saksofon; Carlos Martin – kitarr; Cesar Diez – bass; Ricardo Ramos – trumm

 

* * *

Varasemad:

R 1. juuli kell 19 Rapla kirik (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Reekviem
Estonia Seltsi segakoor, Arete Teemets (sopran), Tamar Nugis (bariton), Piret Aidulo (orel),
Heli Jürgenson (koormeister), dirigent Maaja Roos
* H. Tobias-Duesberg, R. Tobias

K 6. juuli kell 19 Haapsalu toomkirik (Kersti Inno)
Haapsalu Vanamuusikafestivali avakontsert
Studio Vocale
Dirigent Toomas Siitan
* Buxtehude. Schütz

L 9. juuli kell 19 Tallinna Jaani kirik (Kersti Inno)
Järvi Akadeemia Tallinnas
Järvi Akadeemia Sinfonietta, Theodor Sink (tšello)
Järvi Akadeemia dirigeerimiskursuslased
* Wolfgang Amadeus Mozart – Sümfoonia nr 38
* Joseph Haydn – Tšellokontsert nr 2 D-duur
* Franz Schubert – Sümfoonia nr 5

E 11. juuli kell 20 Pärnu kontserdimaja (Miina Pärn)
Pärnu Muusikafestival. Avakontsert
Sinfonietta Riga, Paavo Järvi, Vincent Lucas (flööt), Marie-Pierre Langlamet (harf)
* Pärt, Mozart, Haydn

N 14. juuli kell 20 Pärnu kontserdimaja (Miina Pärn)
Pärnu Muusikafestival
Eesti Festivaliorkester, Paavo Järvi, Viktoria Mullova (viiul)
* Tüür, Sibelius, Nielsen

R 15. juuli kell 19 Jaani kirik (salvestus) (Lisete Velt)
Ameerika Talentide Sümfooniaorkester YOA
Gautier Capuçon (tšello, Prantsusmaa)
dirigent Carlos Miguel Prieto (Mehhiko)
* C. Saint-Saëns, L. Bernstein, S. Revueltas

R 15. juuli kell 19 Pärnu kontserdimaja (Kersti Inno)
Pärnu Muusikafestivali Gala

L 16. juuli kell 19 Pärnu kontserdimaja (Miina Pärn)
Järvi Akadeemia lõppkontsert
Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkester, Neeme Järvi, Kristjan Järvi ja Järvi Akadeemia parimad noored dirigendid
* Tormis, Rahmaninov, Prokofjev

L 16. juuli kell 22 Pärnu kontserdimaja kammersaal (salvestus)
Järvi Akadeemia Kammerorkester ning kammeransamblid
Maarika Järvi (flööt), Monika Mattiesen (flööt)
* Jüri Reinvere – Kontsert kahele flöödile
* Galina Grigorjeva – “Palve”
* Arvo Pärt – “Quintetino”
* Tõnu Kõrvits – Neli eesti vaimulikku rahvaviisi

P 17. juuli Pärnu kontserdimaja kell 20 (Kersti Inno)
Pärnu Muusikafestival
Eesti Festivaliorkester, Paavo Järvi,
Matthias Goerne (bariton)
* Mussorgski, Mahler, Šostakovitš

 

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar