Helikaja teeb aastakokkuvõtteid

6. detsembril kell 9.05 on “Helikaja” teema lõppev muusika-aasta džässi ja pärimusmuusika vallas. Stuudios on Liina Vainumetsa ja Ivo Heinloo.

Märkmeid pärimusmuusika teemalistest vestlustest aastast 2014: rahvakandle taasavastamine; rahvapärane meestelaul on tõusulaines; Maarja Nuut Womexil ja eestlaste suund välisturule; pärimusmuusika professionaliseerumine; avaldatud on rida olulisi väljaandeid; etnomusikoloogia teadus on rahastuseta.
Kotkapilgu aastale 2014 heidavad folkloristid Ingrid Rüütel ja Janika Oras, koolitaja Ene Lukka ja Eesti pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa.

Jazziaasta on olnud kirev ja sündmusterohke.
Oli juubeleid ja tähistamisi – Jazzliit tähistas 10., EMTA jazziosakond samuti 10. ning Jazzkaar 25. sünnipäeva.
Ilmus arvukalt uusi heliplaate, sealhulgas väga põnevatelt noorte muusikute ansamblitelt, kes end juba läbi murdnud Eesti jazzielu keskmesse. Eesti jazzmuusik sai välismaal olulise tunnustuse – Maria Faust kuulutati Taanis muusikaauhindade jagamisel võitjaks nii aasta helilooja kui ka parima jazzialbumi kategoorias.
Tallinnas avati aasta algul uus jazziklubi Philly Joe’s, kus on läbi terve aasta korraldatud aktiivselt kontserte.
Taas on huviorbiidis Eesti jazzi ekspordi teema – koguni kahel korral sel aastal külastas Eesti jazzmuusikute delegatsioon Londonit ja muidugi mahtus aastasse veel palju meie muusikute esinemisi välismaal.
Jazziaastast räägivad kokkuvõtlikult Anne Erm, Jaak Sooäär, Peedu Kass ja Reigo Ahven.

“Helikaja” Klassikaraadios laupäeval 6. detsembril kell 9.05.
Kordub pühapäeval 7. detsembril kell 12.05.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})