Kontserdiülekanded aprillis 2016

Valik kontserte, mille Klassikaraadio toob kuulajateni suurtest ja väikestest saalidest. Valikus on ka aprillikuu kaks olulisimat festivali – EMP ehk Eesti Muusika Päevad ja suurfestival Jazzkaar. Valige sobivam ja olge kuuldel.

T 5. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Kontserdisari “Romantiline klaver”
Mihkel Poll (klaver)
* Kavas: Schumann, Chopin
Algusega kell 18.15 kõneleb romantismist Lauri Vahtre
Kontserdisarja kunstiline nõustaja Sten Lassmann

K 6. aprill kell 16.15 Klassikaraadio klaverituba
Klassikaraadio kutsub külla
Kuusalu muusikakool

K 6. aprill kell 19 Mustpeade Maja valge saal (Kersti Inno)
Gesualdo “Armastus ja Surm”
Hortus Musicus
solistid Helen Lokuta (metsosopran, RO Estonia), Oliver Kuusik (tenor, RO Estonia), Pavlo Balakin (bass, RO Estonia) jt.
Kunstiline juht ja dirigent Andres Mustonen
* Kavas: Carlo Gesualdo. Madrigalid ja instrumentaalmuusika

N 7. aprill kell 19 Tallinna Kunstihoone (salvestus) (Johanna Mängel)
EMP 2016
Una Corda
* Kristel Kolkaneni uudisteos (Noor helilooja 2015 võitja), R. Jürjendal, H. Tulve

R 8. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Tiina Kuningas)
Eesti heliloojad Berliinis – Tobias, Pärt, Reinvere
Tobiase Keelpillikvartett:
Maano Männi (viiul), Terje Männi (viiul), Toomas Nestor (vioola), Aare Tammesalu (tšello)
Vahetekstid Harry Liivrand
Kavas:
* Rudolf Tobias – Keelpillikvartett nr 2
* Arvo Pärt – “Fratres”
* Arvo Pärt – “Summa”
* Jüri Reinvere – Kvartett nr 3 sarjast “Neli kvartetti” (esiettekanne)

8. – 9. aprill Jõhvi kontserdimaja (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Eesti Kammerkooride Liidu konkurss

P 10. aprill kell 16 Mustpeade maja Valge saal (Kersti Inno)
Säravad solistid. Florian Donderer
Solist ja dirigent Florian Donderer (Saksamaa)
Tallinna Kammerorkester
* Kavas: Wolfgang Amadeus Mozart, Carl Philipp Emanuel Bach

P 10 aprill kell 20 Viimsi Black Box (salvestus) (Anne Prommik)
EMP 2016
Ardo Ran Varres – lavaline serenaad “Käidi ja külvati varjude seemneid, sest valgus hakkas võrsuma”
Lavastaja Liis Kolle, esitajad Yxus, Jaanika Kilgi (Vox Clamantis), Taniel Kirikal (Vox Clamantis), heli Tammo Sumera, valgus Oliver Kulpsoo, kostüümid Reili Evart

T 12. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
EMP 2016
Eliitkontserdid
Age Juurikas ja YXUSe keelpillikvartett
* Toivo Tulevi ja Mirjam Tally uudisteosed, Šostakovitš

K 13. aprill kell 19 Kanuti Gildi saal (salvestus) (Anne Prommik)
EMP 2016
Nordic Affect (Island)
Ä Helena Tulve (esiettekanne), Mirjam Tally (Eesti esiettekanne), jm

N 14. aprill kell 20 Rahvusraamatukogu suur saal (salvestus) (Anne Prommik)
EMP 2016
Kontsert-kohtumine varioolaga
autorid Margo Kõlar, Marianna Liik, Malle Maltis, Mart Siimer
esitajad Kirke Karja, Kristjan Randalu
kuraator Margo Kõlar, Anatol Sügis

N 14. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Muusikat suurele segakoorile – laval on 120 lauljat!
Tütarlastekoor Ellerhein (Tallinna huvikeskus Kullo)
Tallinna Muusikakeskkooli Noortekoor, dirigent Ingrid Kõrvits
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja
* Kavas: Eesti kooriklassika: Tobias, Kreek, Saar

R 15. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
EMP 2016
“Kevad Tallinnas”
ERSO, dirigent Anu Tali, Estonian Voices
* Ülo Krigul, Maria Kõrvits; Mirjam Tally, solist Leho Karin
* Lepo Sumera 6. sümfoonia
* Mari Vihmand - „Floreo“
Aasta uudisteose preemia tseremoonia

R 15. aprill kell 19 Mustpeade maja Valge saal (salvestus) (Kersti Inno)
Noorte Filharmoonia. Sipsik
Anu Lamp, Tallinna Kammerorkester
Dirigent Rasmus Puur
* Rasmus Puur – Uudisteos Eno Raua “Sipsiku” ainetel
* Ester Mägi – “Kahekesi klimberdamas"

L 16. aprill kell 17 Kultuurikatel (salvestus) (Nele-Eva Steinfeld)
EMP 2016
Klavessiini peegeldused
Imbi Tarum, Ene Nael, Julia Ageyeva Hess, Corelli Consort
* Kavas: Rein Rannap, Anti Marguste, Tõnu Kõrvits, Mirjam Tally

L 16. aprill kell 19 Kultuurikatel (salvestus)  (Nele-Eva Steinfeld)
EMP 2016
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Kaspars Putninš
* Kavas: Evelin Seppar, Märt Matis Lill, Helena Tulve, Gustav Mahler
Installatsioon Marianna Liik

L 16. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Andres Uibo 60
Klaaspärlimäng Sinfonietta
Orthodox Singers, dirigent Valeri Petrov
Collegium Vocale, dirigent Endrik Üksvärav
Solistid Mari-Liis Uibo (viiul),Andres Uibo (orel)
* Kavas: Bach, Uibo

P 17. aprill kell 20 Niguliste (Marge-Ly Rookäär)
Vox Clamantis, kunstiline juht – Jaan-Eik Tulve
* Gregooriuse koraalid, Helena Tulve, Arvo Pärdi, David Langi teosed

K 20. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Konkursi “Klassikatähed 2016” finalistide galakontsert
Konkursi finalistid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts

L 23. aprill kell 18 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2016
Bachar Mar-Khalifé (Liibanon-Prantsusmaa)

P 24. aprill kell 17 Vene Kultuurikeskus (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Raadio Laste Laulustuudio 60. aastapäeva kontsert

T 26. aprill kell 21 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2016
Lambert (Saksamaa)

K 27. aprill kell 18 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2016
Robert Fonseca Trio (Kuuba)

K 27. aprill kell 21 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2016
Chris Potter Quartet (USA)

N 28. aprill kell 18 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2016
Peedu Kass Momentum

R 29. aprill kell 18 Vaba lava (salvestus) (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2016
Galakontsert “Jazziauhinnad 10”

L 30. aprill kell 16 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2016
Jan Lundgren (Rootsi)

L 30. aprill kell 19 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2016
Steinar Raknes (Norra)

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud