P 1. oktoober kell 15 Teaduste Akadeemia saal (Marge-Ly Rookäär)
Rahvusvahelise Muusikapäeva kontsert
Ester Mägi 95
Estonia seltsi segakoor, dirigent Heli Jürgenson
kaastegev Marelle Kivinukk (viiul)
L 7. oktoober kell 18 Mustpeade Maja Valge saal (Kersti Inno)
Tallinna Filharmoonia hooaja avakontsert
Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost
* Jaan Rääts – Kontsert kammerorkestrile nr 2
* Mozart – Retsitatiiv ja aaria ‟Ombra felice!” K 255
* Mozart – Retsitatiiv ja aaria ‟Misero! o sogno... Aura, che intorno spiri” K 43
* Gustav Mahler – ‟Laul maast”
T 10. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Lisete Velt)
Kontserdisari ‟Eliitkontserdid. Peterburi sillad”
Mihkel Poll (klaver)
* Chopin, Tšaikovski
Koostöös Eesti Interpreetide Liiduga
K 11. oktoober kell 18 Pärimusmuusika Aida suur saal (Ivo Heinloo)
Viljandi Kitarrifestival
Noored kitarristid (Läti-Eesti)
K 11. oktoober kell 20 Pärimusmuusika Aida suur saal (Ivo Heinloo)
Viljandi Kitarrifestival
Riho Sibul
N 12. oktoober kell 18 Pärimusmuusika Aida väike saal (Ivo Heinloo)
Viljandi Kitarrifestival
Festivali kitarriorkester
N 12. oktoober kell 20 Pärimusmuusika Aida väike saal (Ivo Heinloo)
Viljandi Kitarrifestival
Teemu Viinikainen – Andre Maaker
R 13. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Anne Prommik)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Thomas Zehetmair
Maria Valdmaa sopran
* Arvo Pärt – “Fratres”
* Johann Sebastian Bach – Kantaat “Kaduge, nukrad varjud” (Weichet nur, betrübte Schatten), BWV 202
* Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sümfoonia nr 3 a-moll, op. 56 “Šoti sümfoonia”
L 14. oktoober kell 19 Niguliste (Lisete Velt)
‟Palved I”
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putninš (Läti)
Rahmaninov – ‟Püha Johannes Krisostomuse liturgia” op. 31
P 15. oktoober kell 20 Helsingi Musiikkitalo (Marge-Ly Rookäär)
EBU koorikontserdi ‟Let The Peoples Sing” finaal
Finaalis on võistlustules üheksa koori, nende hulgas Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel ja Eesti Raadio tütarlastekoor Kadri Hundi juhatusel
K 18. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Jaan Rääts 85
Tallinna Muusikakeskkooli orkester
solist Arko Narits (klaver)
dirigent Jaan Ots
* Jaan Rääts – Kontsert kammerorkestrile op. 16
* Jaan Rääts – Klaverikontsert nr 2
N 19. oktoober kell 19 Tallinna metodisti kirik (Marge-Ly Rookäär)
Uudisloomingu kontsert
Eesti Rahvusmeeskoor
Ene Salumäe (orel)
Dirigent Mikk Üleoja
* Vache Sharafyan – ‟Stabat mater” (esiettekanne)
* Mart Siimer – Uudisteos (esiettekanne)
* Andres Lemba – Missa
R 20. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Šostakovitši Kaheksas
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirgent Nikolai Aleksejev
Deniss Kožuhhin klaver
* Sergei Prokofjev – Süit ooperist “Armastus kolme apelsini vastu” (L’amour des trois oranges), op. 33a;
* Sergei Prokofjev – Klaverikontsert nr 3 C-duur, op. 26
* Dmitri Šostakovitš – Sümfoonia nr 8 c-moll, op. 65
L 21. oktoober kell 19 Tallinna Mustpeade Maja (Marge-Ly Rookäär)
Mart Saar 135
Esinevad: Tartu Ülikooli kammerkoor, dirigent Triin Koch
Kammerkoor “Head Ööd, Vend”, dirigent Pärt Uusberg
* Kavas Mart Saare koorilaulud.
T 24. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Miina Pärn)
Kontserdisari ‟Klaveriõhtu”
Maksim Štšura (klaver)
* Prokofjev – ‟Põgusad hetked” op. 22, kümme pala balletist ‟Romeo ja Julia”
* Beethoven – Sonaat nr 28 A-duur op. 101
* Brahms – Variatsioonid Händeli teemale op. 24
R 27. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Rahvusvahelise nüüdismuusika festivali AFEKT avakontsert „Rituaalid“
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Baldur Brönnimann
* Fausto Romitelli – “Raadio Surnud Linn. Audiodroom aastast 2003” ("Dead City Radio. Audiodrome" 2003)
* Elis Vesik – “Kadumispunkt nägemisväljal” ("Punctum concursūs in prospectu", esiettekanne)
* Gérard Grisey – “Üleminekud” ("Transitoires")
* Pierre Boulez – “Rituaal Bruno Maderna mälestuseks” ("Rituel in memoriam Bruno Maderna")
P 29. oktoober kell 17 Tartu Pauluse kirik (Johanna Mängel)
Festival AFEKT
Erkki-Sven Tüür: Spectrumid
Ulla Krigul, YXUS Ensemble
* Spectrum I 1989 (orelisoolo)
* Spectrum II 1994 (orel, trompet ja löökpillid)
* Spectrum III 1999 (orelisoolo)
* Spectrum IV 2004 (orel ja tšello)
E 30. oktoober kell 19 Vaba Lava (Johanna Mängel)
Festival AFEKT
AFEKT Solistid
Monika Mattiesen (hääl, flöödid, elektroonika), Jaanus Siniväli (kontrabass), Liisa Hirsh (klaveriglaidid), Rainer Bürck (elektroonika), Tanel Klesment (helidisain)
* Age Veeroos (*1973) - „Mateeria“ (2017, esiettekanne)
* Liisa Hirsch (*1984) - „Four Glides“ (versiooni esiettekanne)
* Alvin Lucier (*1931) – „I am Sitting in a Room“ / „Ma istun toas“ (1969)
T 31. oktoober kell 19 Vaba Lava. Eetris kell 20.30 (Johanna Mängel)
Festival AFEKT
Ensemble Schallferd (Austria)
* Richard Barrett (*1959) – ‟Codex I” (2001)
* Georg Friedrich Haas (*1953) – ‟Tria ex Uno”
* Lorenzo Troiani (*1989) – ‟La fine è senza fine” (2017)
* Marianna Liik (*1992) – “Adapt to the prevailing stream and become able to see clearly” (2017, esiettekanne)
* Lorenzo Romano (*1985) – ‟Furore” (2016)
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.