Kontserdiülekanded veebruaris 2018

Valik suuri ja väikesi kontserte raadioeetri kaudu teile otse koju. Tavapärasest palju rohkem eesti muusikat, ikkagi ju Eesti Vabariik 100. Ooperigala ja uus pianistide festival Virmalised, Eliitkontserdid ja Klassikatähed.

N 1. veebruar kell 19 Vanemuise kontserdimaja (Liina Vainumetsa)
Vanemuise ooperigala
Vanemuise Sümfooniaorkester ja ooperikoor
Dirigent Paul Mägi
Pirjo Jonas (sopran), Seung Eun Lee (sopran, Korea), Karmen Puis (sopran), Aleksandra Kovalevich (metsosopran, Moskva Ooperiteater Helikon), Boldizsár László (tenor, Ungari), Rasmus Kull (tenor), Janis Apeinis (bariton, Läti RO), Tamar Nugis (bariton), Märt Jakobson (bass)

R 2. veebruar kell 19 Salme kultuurikeskus (Marge-Ly Rookäär)
Tartu Rahu aastapäeva kontsert
Esinevad Politsei- ja piirivalveorkester, Rahvusooper Estonia noorte meeste koor ja Tallinna Linnateatri näitlejad
Dirigendid Peeter Saan ja Hirvo Surva
Kontserdi kunstiline juht on Riina Roose

L 3. veebruar kell 19 KUMU (Ivo Heinloo)
Jazzkaar. Danske Jazziauhind 2017
Mart Soo ja Kulgejad

T 6. veebruar kell 19 Mustpeade maja (Kersti Inno)
Anna-Liisa Bezrodny (viiul) ja sõbrad

K 7. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Pille Lille Muusikafondi 15. juubeli galakontsert
Pille Lill, Kristina Vähi, Oliver Kuusik, Raiko Raalik, Anna-Liisa Bezrodny, Sigrid Kuulmann, Kristina Kriit, Andreas Lend, Henri Zibo, Virgo Veldi, Sofia Mazar (Iisrael), Irina Zahharenkova, Ralf Taal, Johan Randvere, klaveritrio HEMEIS, Marcelo Nisinman (Argentiina) ja Baltic Neopolis Virtuosi (Poola

R 9. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Romantiline kammermuusika
Esinevad: Soo-Young Lee (klarnet), Liis-Helena Väljamäe, Mari-Katrina Suss ja Marlis Timpmann (viiul), Liina Žigurs, Liisi Rusnak ja Kristiina Välja (vioola), Levi-Danel Mägila ja Margus Uus  (tšello)
* Carl Maria von Weber – Klarnetikvintett B-duur
* Johannes Brahms – Keelpillisekstett nr 1 B-duur

E 12. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival ‟Virmalised”
Esmakordselt taasiseseisvunud Eestis esitavad meie tänased kontsertpianistid kolmel õhtul Eesti klaverimuusika paremiku läbi sajandi.
Esinevad Mihkel Poll, Ralf Taal, Sten Heinoja, Mati Mikalai ja Irina Zahharenkova.
* Eduard Tubin – Sonaat nr 2 ‟Virmalised”
* Mart Saar – Valik prelüüde
* Lepo Sumera – Ostinato-variatsioonid; Pala aastast 1981
* Veljo Tormis – Prelüüd ja fuuga nr 3
* Raimo Kangro – Klaverisüit op 1
* Jüri Reinvere – Uudisteos
* Eduard Oja – Vaikivad meeleolud
* Veljo Tormis – Prelüüd ja fuuga nr 1
* Heino Eller – Variatsioonid
* Arvo Pärt – Partiita

K 14. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival ‟Virmalised”
Esinevad Sten Lassmann, Johan Randvere, Kai Ratassepp, Tanel Joamets, Marko Martin ja Age Juurikas
* Eduard Tubin – Walpurgi burlesk
* Heino Eller – Tokaata
* Eugen Kapp – kaks tantsu balletist ‟Kalevipoeg”;
* Tõnis Kaumann – Uudisteos
* Artur Lemba – Fantaasia Eesti rahvaviisidele
* Jaan Rääts – Tokaata
* Ester Mägi – Vana kannel
* Tõnu Kõrvits – Variatsioonid ‟Ma tänan Sind”
* Eduard Tubin – Prelüüdid (valik)
* Lepo Sumera – ‟Pardon, Fryderyk!”
 Heino Eller – ‟Kellad”
* Arvo Pärt – Sonatiin op 1
* Eduard Tubin – Variatsioonid Eesti rahvaviisile
* Mari Vihmand – Eskiis 02

N 15. veebruar kell 20 Studio Acusticum, Piteå (Johanna Mängel)
Norrbotten Neo & Erik Westberg Vocal Ensemble
* Rostrum 2016 võitja Maria Kõrvitsa uudisteose esiettekanne

N 15. veebruar kell 19 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja (salvestus) (Miina Pärn)
Tallinna Kammerorkester 25
Solist Kalev Kuljus (inglissarv), dirigent Risto Joost
* Johann Sebastian Bach – Brandenburgi kontsert nr 3 G-duur
* Arvo Pärt – Summa
* Johann Sebastian Bach – Kontsert oboe d’amorele ja orkestrile
* Arvo Pärt – ‟Greater Antiphons”
* Arvo Pärt – ‟Silouans Song”
* Johann Sebastian Bach – Brandenburgi kontsert nr 5 D-duur

R 16. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival ‟Virmalised”
Esinevad Peep Lassmann, Maksim Štšura, Kristiina Rokasevitš, Kristi Kapten ja Ivari Ilja
* Ester Mägi – Lapimaa joiud
* Mart Saar – Skizze
* Eino Tamberg – Partiita
* Heino Eller – Prelüüdid (valik)
* Erkki-Sven Tüür – Klaverisonaat
* Kuldar Sink – Klaverisonaat nr 1
 *Urmas Sisask – Zodiak (valik)
* Tõnu Kõrvits – Uudisteos
* Eduard Tubin – Ballaad Mart Saare teemale

T 20. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Kontserdisari ‟Eliitkontserdid. Peterburi sillad”
Anna-Liisa Bezrodny (viiul), Sten Lassmann (klaver)
* Francis Poulenc – Sonaat viiulile ja klaverile
* Ülo Krigul – Uus teos (esiettekanne)
* Sergei Prokofjev – Viiulisonaat f-moll

N 22. veebruar kell 19 Estonia kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Kontserdisari ‟Oratorio”, kontsert ‟Maailma parim Eesti”
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, solist Leho Karin (tšello), dirigent Tõnu Kaljuste
* Kreek – ‟Maga, maga Matsikene”
* Kõrvits – ‟Kreegi vihik”
* Tüür – ‟Psalmoodia III”
* Uusberg – “Muusika”
* Tubin –“Igatsus”
* Kangro –“Vesised kaanonid”
* Rääts –“Intrata”
* Pärt –“Silouan’s Song”
* Tormis – ‟Jaanilaulud” (koorile ja orkestrile)
* Sumera – Concerto per voci e strumenti (Kontsert häältele ja instrumentidele)

L 24. veebruar kell 13 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Eesti Vabariik 100
Esinevad Rauno Elp (bariton, Rahvusooper Estonia), Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigeerib Arvo Volmer.
* Eduard Tubin – Pidulik prelüüd
* Rudolf Tobias – Pateetiline avamäng “Julius Caesar”
* Ester Mägi – ‟Bukoolika”
* Veljo Tormis – Avamäng nr 2
* Eino Tamberg – Laul Gaskooni kadettidest ooperist “Cyrano de Bergerac”
* Cyrillus Kreek – ‟Õnnis on inimene”
* Arvo Pärt – ‟Credo”

K 28. veebruar kell 18 Estonia kontserdisaal (Anne Prommik)
‟Klassikatähed” kontserdivoor. Kammermuusika finalistide esituses.
Esinevad:
Kaspar-Oskar Kramp (tromboon, Tallinna Muusikakeskkool)
Ingely Laiv (oboe, Hochschule für Musik Karlsruhe)
Kristin Müürsepp (flööt, Hochschule für Musik und Theater, Leipzig)
Arko Narits (klaver, Tallinna Muusikakeskkool)
Tanel-Eiko Novikov (löökpillid, Tallinna Muusikakeskkool)
Johannes Põlda (viiul, Sibeliuse Akadeemia)
Sven-Sander Šestakov (klaver, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)
Linda-Anette Verte (viiul, Sibeliuse Akadeemia)

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar