Eliitkontserdid: duo Ratassepp – Mikalai

Teisipäeval 23. septembril kell 19 on eetris ülekanne Estonia kontserdisaalist. Mängib klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai.

Interpreetide Liidu ja Eesti Kontserdi koostöösarja “Eliitkontserdid” avakontserdil esineb klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai

Kavas:

* Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847) – Avamäng Shakespeare’i näidendile “Suveöö unenägu” op. 21 (1826)
* Johannes Brahms (1833–1897) – Variatsioonid Haydni teemale op. 56b (Variatsioonid Püha Antoniuse koraali teemale) (1873)
* Sergei Prokofjev (1891–1953) / Mihhail Pletnjov (1957) – Süit balletist “Tuhkatriinu” op. 87 kahele klaverile (1944/2002)

Klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai on nii Eestis kui ka piiri taga tunnustust leidnud kammeransambel.
Põhirepertuaari moodustavad kanoonilised teosed klaverimuusika klassikast, aga on esitatud ka ebatavalise koosseisuga uudisteoseid eesti heliloojatelt.
Duo esitab nii teoseid kahele klaverile kui ka neljale käele.
Pianistid Kai Ratassepp ja Mati Mikalai on püsivalt koos mänginud alates 1998. aastast.

Duo on pälvinud II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Kaunases ja II preemia Silvio Omizzolo klaveriduode konkursil Paduas (mõlemad 2000).
Kai Ratassepa ja Mati Mikalai duole omistati I preemia Münchenis toimunud 49. ARD (Saksamaa Ringhäälingute Ühenduse) muusikakonkursil (2000), ühel mainekamal omasuguste seas. Enne 2000. aastat anti klaveriduode kategoorias esikoht välja pea kolmkümmend aastat varem.

Kai Ratassepp ja Mati Mikalai on duona esinenud lisaks Eesti kontserdisaalidele Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Inglismaal, Soomes ja Venemaal.
Lisaks kontserdireisidele on duo osalenud rahvusvahelistel festivalidel: 56. Hitzackeri festivalil, ARD laureaatide kammerfestivalil Schloss Elmaus ja festivalil “Musical Olympus” Peterburis, Schleswig Holsteini Muusikafestivalil, Usedomi festivalil jm.
Ansambel on koostööd teinud selliste orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Kremerata Baltica, Berliini Saksa Sümfooniaorkester, Mannheimi Rahvusteatri Orkester, Peterburi Maria Teatri noorteorkester; dirigentidest on tähtsamad koostööpartnerid Juha Kangas, Thomas Rösner ja Ádám Fischer. Duo senistest kontserdipaikadest olulisemad on Herkulessaal Münchenis, Berliini Kontserdimaja, Peterburi Filharmoonia ja Milano Konservatoorium.

Duo on teinud raadiosalvestisi Eestis (Eesti Rahvushinghääling) ja Saksamaal (Bayerischen Rundfunk, Deutschland Radio Berlin).

Aastal 2000 pälvis duo Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Ülekande Estonia kontserdisaalist vahendavad toonmeister Kaspar Karner ja toimetaja Tiina Kuningas.

 

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})