Korduvad saated maailma tippmuusikutest

Augustikuu pühapäevahommikuti kell 9.05 on kordustena eetris möödunud hooaja jooksul valminud saateid maailma tippmuusikutest Steven Isserlis, Alfred Brendel, Christoph Eschenbach, Dmitri Sitkovetski jt.

2. augustil kell 9.05, Braavo.
Steven Isserlis

Maailmakuulus tšellist Steven Isserlis on tuntud oma tehnika ja musikaalsuse poolest. Ta tegutseb nii solisti, kammermuusiku, õppejõu kui kirjanikuna.
Kontserdikavades on Isserlis pühendunud tšehhi muusika tutvustamisele, näidanud õpetaja-õpilase arenguliini Saint-Saënsi, Debussy ja Raveli loomingu kaudu, tunnetanud tšello ja inimhääle vahelisi sarnasusi, peatunud Robert Schumanni elu ja muusika erinevatel aspektidel.
Isserlis tunneb suurt huvi autentse interpretatsiooni vastu ning on koostööd teinud enamike perioodiinstrumentidel mängivate orkestritega.
Ta on ka innustunud uue muusika esitaja ning on koostööd teinud paljude heliloojatega. Sealhulgas on ta esiettekandele toonud John Taveneri kuulsa teose “The Protecting Veil”.
Steven Isserlis esineb Royal Academy of Music lahkel loal 1726. aasta Stradivarius Marquis de Corberon tšellol.
Klassikaraadiole andis Steven Isserlis intervjuu Pärnu Muusikafestivalil 2014, kus ta oli peaesineja.
Saate autor on Nele-Eva Steinfeld.
Esmakordselt eetris 31. augustil 2014.

9. augustil kell 9.05, Braavo
Dmitri Sitkovetski

Viiulivirtuoos ja dirigent Dmitri Sitkovetski on iidse muusikute suguvõsa väärikas järglane.
Ta on tuntud andeka ja mitmekülgse muusikuna, lisaks ka muusikafestivalide juhi ning arranžeerijana.
Novembris 2014 töötas ta koos Tallinna Kammerorkestriga.
Koostas Kersti Inno.
Saade oli esmakordselt eetris 7. detsembril 2014.

16. augustil kell 9.05, Braavo
Alfred Brendel

Saate fookuses on Austria muusik Alfred Brendel, kes on tuntud kui pianist, kirjanik ja muusikast mõtleja, kelle klassikatõlgendused (Mozart, Beethoven, Schubert jt) on klaverimängutraditsioone palju mõjutanud.
1950. aastatest elas ta Viinis ning esines kontsertpianistina mitmel pool maailmas ning 1971. aastast asus elama Londonisse.
Ta on avaldanud esseekogumikke (“Musical Thouhts and Afterthouhts” – “Muusikalisi mõtisklusi”, 1976) ja luulekogusid (“Spiegelbild und schwarzer Spuk” – “Peegelpilt ja must viirastus”, 2003).
Saates on kasutatud ulatuslikku arhiiviintervjuud Alfred Brendeliga aastast 1981.
Saate autor on Nele-Eva Steinfeld.
Esmakordselt eetris 4. jaanuaril 2015.

23. augustil kell 9.05, Braavo
Gennadi Roždestvenski

Legendaarne Vene dirigent Gennadi Roždestvenski on olnud kauaaegne Üleliidulise Raadio ja Kesktelevisiooni Suure Sümfooniaorkestri ja NSVL Kultuuriministeeriumi sümfooniaorkestri (praegune Venemaa Riiklik Akadeemiline Sümfooniline Kapell), samuti BBC sümfooniaorkestri ja Stockholmi kuningliku filharmooniaorkestri peadirigent.
Roždestvenski juhatusel on kõlanud paljude vene heliloojate teoste esiettekanded ning talle on teoseid pühendanud Sofia Gubaidulina ja Alfred Schnittke.
Saates kõlavad Gennadi Roždestvenski mõtted, mis on salvestatud Pärnus 2013. aasta suvel ja 2014. aasta detsembris, kui maestro juhatas Tallinnas Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit.
Saate autor on Nele-Eva Steinfeld.
Esmakordselt eetris 25. jaanuaril 2015.

30. augustil kell 9.05, Braavo
Christoph Eschenbach

Saksa pianist ja dirigent Christoph Eschenbach on karismaatiline isiksus orkestri ees ning nõutud ansamblipartner lauljatele.
Ta juhatab maailma nimekamaid orkestreid, toetab noori talente ja on olnud Zürichi Tonhalle orkestri, Hustoni Sümfooniaorkestri, Hamburgi NRD Sümfooniaorkestri, Orchestre de Paris, Philadelphia Orkestri ning Washington D.C Rahvusliku Sümfooniaorkestri ja Kennedy Center for Performing Arts in Washington peadirigent.
20. veebruaril täitus tal 75 eluaastat.
Koostas Kersti Inno.
Saade oli esmakordselt eetris 15. veebruaril 2015

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar