Meenutame Vardo Rumessenit (1942 – 2015)

Esmaspäeval, 31. augustil kell 13.05 meenutame pianisti ja muusikateadlast Vardo Rumessenit (8.08.1942 – 25.08. 2015). Kuulame salvestist eelmise aasta 3. oktoobrist, mil Vardo Rumessen oli külaline Delta otsesaates

Mullu oli saatekülaline värske Eesti Muusikanõukogu preemia laureaat muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest.
Jutuajamine keskenduski Rumesseni elutööle.
Saatejuht oli Kersti Inno.

Vardo Rumessen sündis Tallinnas 1942. aastal muusikute perekonnas ja lõpetas Tallinna Konservatooriumi prof Bruno Luki ja Eugen Kelderi klaveriklassi.
Rumessen on olnud tundud eelkõige Eesti klassikalise klaverimuusika interpreedina ja propageerijana nii Eestis kui välismaal.
Ta on heliplaadistanud Rudolf Tobiase, Mart Saare, Heino Elleri ja Eduard Oja klaveri-ja kammermuusikat. Suure tunnustuse on Rumessen pälvinud eelkõige helilooja Eduard Tubina interpreedina ning tema algatusel loodi ka Rahvusvaheline Eduard Tubina Ühing.
Rumessenilt on kokku ilmunud üle 120 noodiväljaande ja raamatu ning 20 heliplaadi. Tema esituses või tema organiseerimisel on esmakordselt kõlanud üle saja eesti helitöö.
Kuigi Rumessen saavutas suure tunnustuse eelkõige just Eesti klassikalise klaverimuusika interpreedina, on tema esituses kõlanud palju ka maailma muusikat. Ta on plaadistanud mitmeid Bachi, Rahmaninovi, Chopini, Liszti, Brahmsi ja Skrjabini klaveriteoseid.
Tema suurimaks tööks oli Rudolf Tobiase oratooriumi “Joonase lähetamine” restaureerimine ja redigeerimine, mida on nimetatud 20. sajandi suurimaks muusikaliseks avastuseks.
Vardo Rumessenil oli ka oluline roll Eesti Vabariigi taasiseseisvumisel. Ta oli Eesti Kongressi saadik ja Eesti Komitee juhatuse liige, Eesti Põhiseaduse Assamblee liige ning ERSP ja Isamaliidu liikmena Eesti Riigikogu liige.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar