Kontserdiülekanded oktoobris 2016

Valik kontserdisündmusi raadioeetris. Otseülekanded ja salvestused suurtest ja väikestest saalidest, Tallinnast ja kaugemalt. Hulk esiettekandeid nii eesti autoritelt kui külalistelt. Kuula, ja sa tead, mis meie muusikaelus parajasti toimub.

E 3. oktoober kell 19 Kultuurikatel (Marge-Ly Rookäär)
Collegium Musicale 6. sünnipäevakontsert
Dirigent Endrik Üksvärav.
* Galina Grigorjeva – “Psalm 104” (maailmaesiettekanne) Teos kuulub sünnipäevatsüklisse “Loomine/Sünd”
* Veel on kavas Pärt, Tüür, Messiaen.

T 4. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Kontserdisari “Peadirigendid”: Päikeselaulud
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putninš
* Sofia Gubaidulina – “Canticle of the Sun”
* Galina Grigorjeva – Uus teos (esiettekanne)
* Frank Martin – Missa topeltkoorile

R 7. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Mahleri Üheksas
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
* Sergei Rahmaninov – Sümfooniline poeem “Surnute saar”, Op. 29
* Gustav Mahler – Sümfoonia Nr 9

L 8.oktoober kell 19 Mustpeade Maja (Salvestus) (Kersti Inno)
Tallinna Filharmoonia hooaja avakontsert
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Risto Joost
Solist Lucas Debargue (klaver, Prantsusmaa)
* Tõnis Kaumann – “Surmatants” (esiettekanne)
* Wolfgang Amadeus Mozart – Klaverikontsert nr 24 c-moll, K 491
* Gustav Mahler – Sümfoonia nr 1 (seade Klaus Simon)

N 13. oktoober kell 20 Viljandi Pärimusmuusika Ait (Ivo Heinloo)
Kitarrifestivali orkester + Bad Habits Trio + Robert Jürjendali juubelikontsert
Robert Jürjendal, Madis Metsamart, Mart Soo, Tõnis Leemets
Külalised: Aleksei Saks, Ain Agan, Riho Sibul

R 14. oktoober kell 19 Estonia Kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Sofia Gubaidulina 85
Harmoonia I
Geir Draugsvoll (bajaan)
Kammerkoor Voces Musicales
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Andres Mustonen
* “Fachwerk”, oratoorium “Armastusest ja vihast” (esiettekanne)

P 16. oktoober kell 17 Estonia kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Unenäovalgus
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja
* R. Strauss, Reger, saksa hilisromantiline muusika

T 18. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Kersti Inno)
Eliitkontserdid
Mozart ja tema aeg
Triin Ruubel (viiul), Kärt Ruubel (klaver)
* Mozart – Sonaat klaverile ja viiulile Nr. 21 e-moll
* Faure – Sonaat viiulile ja klaverile Nr. 1
* Ravel – “Mustlane” (“Tzigane”)
* Franck – Sonaat viiulile ja klaverile A-duur

K 19. oktoober kell 19 KUMU (Johanna Mängel)
Rahvusvaheline nüüdismuusika festival AFEKT
AFEKT solistid
Agata Zubel (vokaal, Poola), Benjamin Maneyrol (klarnet, Belgia),
Monika Mattiesen (flööt), Helena Tulve (heliobjektid), Külli Kudu (akordion)
* Helena Tulve – “silences / larmes”
* Lauri Jõeleht – Sonaat akordionile (esiettekanne)
* Georg Friedrich Haas – “... aus freier lust ... verbunden”
* Simon Steen-Andersen – “Difficulties Putting it Into Practice”
* Agata Zubel – “Parlando”

R 21. oktoober kell 18 Estonia Kontserdisaal (salvestus) (Anne Prommik)
Brian Current – ‟Noorte teejuht nüüdismuusika juurde”
Kaastegev on näitleja ja helilooja Ardo Ran Varres

R 21. oktoober kell 19 Estonia Kontserdisaal (Anne Prommik)
Rahvusvaheline nüüdismuusika festival AFEKT
Dark Dreams
Tulevikumuusika I
Nicolas Hodges (klaver)
Trio Hoca Nasreddin: Robert Reigle (saksofon), Nikolai Galen (vokaal), Serkan Şener (türgi flööt kaval)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Michael Wendeberg
*Simon Steen-Andersen – Kontsert klaverile, sämplerile, videole ja orkestrile
*Georg Friedrich Haas – “dark dreams”
*Enno Poppe – “Altbau”
*Toivo Tulev – “Black Mirror”  (esiettekanne)

L 22. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Ivo Heinloo)
Porgy & Bess in Jazz
Nils Landgren (vokaal, tromboon; Rootsi), Liisi Koikson (vokaal)
Siim Aimla, Raivo Tafenau (saksofonid), Joel Remmel (klahvpillid), Mihkel Mälgand (basskitarr ja kontrabass), Mihkel Mälgand (basskitarr ja kontrabass), Petteri Hasa (trummid), Ricardo Padilla (löökpillid)

L 22. oktoober kell 17 Sõltumatu Tantsu Lava (salvestus) (Johanna Mängel)
Rahvusvaheline nüüdismuusika festival AFEKT
Ensemble Adapter (Saksamaa)
* Simon Steen-Andersen – “History of My Instrument”
* Elo Masing – “Study in Harmony” (esiettekanne)
* Jarkko Hartikainen – “Studies on Empathy”
* Mikolaj Laskowski – “Atlantis & ****”
* Bart de Vrees – “Zonder titel”
Kontserdile eelneb vestlus heliloojatega – Elo Masing, Jarkko Hartikainen (salvestus)

L 22. oktoober kell 19 Metodisti kirik (Johanna Mängel)
Rahvusvaheline nüüdismuusika festival AFEKTEesti Filharmoonia Kammerkoor, Elblagi Kammerorkester
Dirigent Marek Moś
Agata Zubel (sopran), Kadri-Ann Sumera (klaver)
* Aleksander Nowak – “NANINANA”
* Enno Poppe “Zwölf”
* Enno Poppe – “Fingernagel”
* Enno Poppe – “17 Etüden für Violine”
* Liisa Hirsch – “Wings” (esiettekanne)
* Pawel Łukaszewski – “Litanae de Sancto Clemente”
* Agata Zubel – “In Between the Ebb of Thoughts and the Flow of Sleep”

T 25. oktoober kell 19 Hopneri maja (salvestus) (Johanna Mängel)
Rahvusvaheline nüüdismuusika festival AFEKT
Ensemble Fractales
* Elis Vesik – “To become a tree”
* Gérard Grisey – “Talea”
* Yann Robin – “Ftera”
* Klaus Lang – “Zwillingsgipfel”
* Simon Steen-Andersen – “Study”
* Georg Friedrich Haas – “... aus freier Lust ... verbunden”
* Kirstjan Kõrver – “Experimentum crucis” (esiettekanne)
* Toivo Tulev – "Dé ta ché"
Kontserdile eelneb vestlus heliloojatega – Elis Vesik, Kristjan Kõrver (salvestus)

L 29. oktoober kell 19 Teater NO99 (Johanna Mängel)
HELIjaKEEL
The Lost Word. Mart Siimer, Eduard Tubin, Värske Rõhu autorid
Arvo Leibur (viiul), Harry Traksmann (viiul), Toomas Nestor (vioola), Aare Tammesalu (tšello), Kristi Mühling (kannel), Arete Teemets (sopran), Anna Mishina (laul, Marimaa), Tamar Nugis (bariton), Diana Liiv (klaver), Collegium Musicale, Endrik Üksvärav (laul, dirigent), Kristjan Haljak, Kelly Turk, Hanne-Leele Kaldmaa (sõna)

Mart Siimer:
* ‟Päikesehobuste tants”
* ‟Lüüriline fantaasia” (Tekst: Søren Kierkegaard, Contra, Lehte Hainsalu)
* ‟The Lost Word 2” [Kadunud sõna 2] (Tekst: Thomas Stearns Eliot)

* ‟Tale vüd” (Üle võimsa vee), Mari rahvalaulu põhjal
* ‟Tiiu” [Och Tio, köhenret ninck engel] (Tekst: Maarja Kangro)

Eduard Tubin:
* Õitsiliste koor balletist ‟Kratt” (Tekst: Erika Tubin)
* Süit eesti tantsuviisidest
* Keelpillikvartett „Eesti pillilood”
* “Kosjasõidulaulud”

P 30. oktoober kell 15 Estonia kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Roman Toi 100
Esinevad RAM, RO Estonia poistekoor, Estonia Seltsi segakoor, EMTA koor,
EMTA keelpillikvartett, Kristina Agur, Ene Salumäe.

P 30. oktoober kell 18 Niguliste (Marge-Ly Rookäär)
Hingedepäeva kontsert
Kammerkoor Collegium Musicale
Dirigent Endrik Üksvärav
* Kavas: Tõnu Kõrvits – Stabat Mater (Eesti esiettekanne)

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar