Kontserdisaalis: ERSO ja Arvo Volmer

Reedel 10. oktoobril kell 19 on Klassikaraadios ülekanne ERSO kontserdilt sarjas “Maestro”. Arvo Volmer juhatab vene muusikaga kava.

Kavas:

* Mihhail Glinka (1804–1857) – Hispaania avamäng nr 1 “Jota aragonesa” / “Aragoni hota” (1845)
* Pjotr Tšaikovski (1840–1893) – “Souvenir d’un lieu cher” / “Mälestus kallist paigast”, kolm pala op. 42 (1878)
Solist Arvo Leibur, Orkestreerinud Aleksandr Glazunov
* Igor Stravinski (1882–1971) – Ballett “Le sacre du printemps” / “Kevadpühitsus” (1911–1913)

Dirigent on Arvo Volmer
Kontsert on pühendatud ERSO kontsertmeister Arvo Leiburi 50. sünnipäevale.

Ülekannet Estonia kontserdisaalist vahendavad toonmeister Aili Jõeleht ja toimetaja Tiina Kuningas.

Arvo Volmer on tunnustatud ooperi- ja orkestridirigent, keda seob pikaajaline koostöö mitmete maailma sümfooniaorkestrite ja ooperiteatritega ning kelle loometeed illustreerivad arvukad hinnatud plaadistused.
Arvo Volmeri dirigenditee sai alguse 1980. aastate keskel koostööga kahe tema jaoks väga oluliseks kujunenud Eesti muusikakollektiiviga – Estonia teatri (debüüt 1985) ja ERSOga (debüüt 1987). Tema rahvusvahelisele karjäärile pani aga aluse edukas esinemine rahvusvahelisel Nikolai Malko nimelisel noorte dirigentide konkursil (1989, Kopenhaagen).
1989. aastal sai Volmerist ERSO dirigent, aastail 1993–2001 oli ta ERSO peadirigent ja kunstiline juht. Selle koostöö läbivaks jooneks kujunes Eduard Tubina sümfoonilise muusika ettekandmine ja plaadistamine (Alba Records), mida pärjati Eesti Vabariigi kultuuripreemiaga (2002).
Aastail 1994–2005 oli Volmer Oulu Linnaorkestri (praegune Oulu Sinfonia) peadirigent ja 2004–2012 Rahvusooper Estonia kunstiline juht ja peadirigent. Oulu Linnaorkestriga plaadistas ta Leevi Madetoja kogu orkestriloo-mingu (Alba Records), RO Estonia koori, orkestri ja tütarlastekoor Ellerheinaga Cyrillus Kreegi Reekviemi, koostööd RO Estoniaga kroonivad Wagneri ooperite “Tristan ja Isolde” ja “Parsifal” ettekanded, mis tõid talle vastavalt Eesti Teatri aastaauhinna (2008) ja Eesti Vabariigi kultuuripreemia 2011.
2004–2013 oli Adelaide’i sümfooniaorkestri muusikajuht ja peadirigent, praegu samas orkestri peakülalisdirigent ja kunstiline nõustaja. Seda peadirigendiaega jääb meenutama Sibeliuse kõigi sümfooniate plaadistus (ABC Classics), samuti Gustav Mahleri kõigi sümfooniate ettekanded.
Käesolevast hooajast on Arvo Volmer Põhja Itaalias Bolzano ja Trento ühise Haydni Orkestri (Orchestra Haydn di Bolzano e Trento) peadirigent.
Esimese kontserdid orkestri peadirigendina toimuvad oktoobri lõpus, kui ettekandele tuuakse Beethoveni IX sümfoonia.
Lisaks kõigile olulisematele Soome ja Skandinaavia orkestritele on Arvo Volmer juhatanud BBC Filharmoonikuid, Birminghami sümfooniaorkestrit, Berliini Ringhäälingu SOd, Stuttgarti Filharmoonikuid jt. Ta on töötanud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia SOga ning tegutsenud samas õppejõuna.
Ooperidirgendina seob teda regulaarne koostöö Moskva Suure Teatri ja Sydney Ooperiga.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal